“yaylalara erzak bırakmayın Teröristler alır”

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

“yaylalara erzak bırakmayın Teröristler alır”

Rize’de Jandarmadan yaylacılara ilginç uyarı

21 Eylül 2020 Pazartesi 12:15
Bu haber 3317 kez okundu
“yaylalara erzak bırakmayın Teröristler alır”
 Rize’de Jandarmadan yaylacılara ilginç uyarı

“yaylalara erzak bırakmayın Teröristler alır”

Gençağa KARAFAZLI -

Yaz sezonunun sonuna doğru geldiği şu günlerde Karadeniz bölgesindeki yaylalardan geri dönüşlerde başladı.

Rize’de Yaylacıların ikametlerine geri dönüşlerinin başlamasıyla birlikte Rize jandarma komutanlığı da hemen harekete geçerek yaylacıları geri dönüşleri konusunda ilginç bir uyarıda bulundu.

Rize Jandarma Komutanlığı, yaylacılara sezon biterken boşalttıkları yayla evlerinde erzak ve yaşam malzemesi bırakmamaları uyarısında bulundu.

ERZAK BIRAKMA TERÖRE DESTEK OLMA

İl Jandarma Komutanlığınca konuya ilişkin afişler, işletme sahiplerinin rızaları ve bilgileri doğrultusunda köylerde bulunan umuma açık yerlere, işletmelere ve kamu binalarının girişlerine asıldı.

Afişlerde, "Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma" sloganıyla yaylacıları erzak konusunda uyarılarda bulunulduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Yaz aylarında yaylaları kullanan vatandaşların kış mevsiminin yaklaşması ile yaylalardaki yerleşim yerlerini boşaltarak asıl ikamet adreslerine dönecek olmalarından dolayı terör örgütleri yayla evlerini, kış mevsimi boyunca barınma amacıyla kullanmaktadır.

Bozulmadan uzun süreli durabilen tüketim ve gıda malzemelerinin vatandaşlarımız tarafından konunun farkında olmadan iyi niyetli bırakılması durumunda terör örgütlerinin bu malzeme ve gıdaları kullanabilecekleri konularında vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirme ve uyarılar yapılmaktadır."

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV