“Türüt, Karal’ın yanında ayakta ve el pençe dururdu.”

banner100

04 Aralık 2020 Cuma

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

“Türüt, Karal’ın yanında ayakta ve el pençe dururdu.”

TÜRÜT' ÜN BU FOTOĞRAFI GÜNDEM OLDU

22 Mayıs 2020 Cuma 15:38
Bu haber 1835 kez okundu
“Türüt, Karal’ın yanında ayakta ve el pençe dururdu.”
Üç dönem Ak partiden Rize milletvekilliği yapmış olup, geçtiğimiz günlerde Ali Babacan başkanlığında kurulmuş olan Deva partisine katılıp, kurucular kurulu arasında yer alan HASAN Karal’la bazı eski partilileri arasındaki söz düellosu giderek yükseliyor.

Gençağa KARAFAZLI -kuzeytvnet - Özel haber

Hasan Karal’ın milletvekilliği esnasında ona en yakın kişiler arasında gözüken ve onun düzenlediği toplantılarında elleri bağlı şekilde, ayakta el pençe  yanında gözükmeye özen gösteren eski Akparti merkez ilçe başkanı AKP İl başkan yardımcısı Saadettin Türüt'ün sosyal medya hesaplarından  Karal’a çeşitli eleştiri ve ithamlarda bulunması siyasetin ne derece anlık değerler üzerinde yürüdüğünün göstergelerinden biri.

Hatırlanacağı gibi Türüt, sosyal medya hesabından Karal hakkında,”FETÖ 'cu şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.
Şu ana kadar kendisine yöneltilen her türlü eleştiriye cevap vermemeye özen gösteren Karal, bu tür eleştirilere karşı suskunluğunu bozdu ve bu konularla ilgili önümüzdeki günlerde geniş açıklamalar yapacağının sinyalini verdi.
Karal’ın sosyal medya üzerinden buna yönelik açıklaması şu şekildeydi..”Hasan Karal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ülke insanına hizmet etmeni bir vatandaşlık görevi olduğu nu kaydederek, “Yaklaşık üç yıldır mensubu olduğum siyasi kurumu zora sokmamak adına konuşmadım yazmadım yutkundum. Rahmetli N. Fazıl üstadın dediği gibi ciğerimden kan çekip mürekkep yaptım ama sustum. Ama artık şimdi daha özgürüm. Mübarek Ramazan ayının manevi hatırasına hürmeten şimdilik yine susuyorum. Hele şu bayram bir geçsin bakalım. Demokratik siyaset nasıl yapılıyor bismillah diyeceğiz. Şimdilik söyleyeceğim tek cümle: Beni hiçbir güç, sevdalısı olduğum Rize’mden hemşerilerime ve ülkemin güzel insanlarına hizmet etmekten alıkoyamayacaktır” dedi

KARAL'A DESTEK GECİKMEDİ

Karal’ın bu açıklamasına çok sayıda destek gelmesi ise dikkat çekerken Türüt'e yönelik sosyal medyada da sert eleştiirler gecikmedi..
İşte bu yorumlardan bazıları...”sevgili Karal biz kimin ne olduğunu bilenlerdeniz yolun açık olsun”. Bir başka kişi ise; "karal Rize'lileirn gönlünde taht kurmuştur.Bir takım provakatörlerin davranışları vatandaşın ona yönelik sevgisini yok edmez" diye paylaşımda bulunurken bir başka vatandaş ise ; "karal 24 saat telefonu açık bir vekildi.Şimdi ki vekilleri gören var mı* haklarında kayıp ilanı bile verdi kendi partilileri" diyeerek Karal'a destek verdiler.


TÜRÜT'ÜN FOTOĞRAFI GÜNDEM OLDU

Türüt'ün Karal karşısında el pençe durduğu şeklindeki fotoğrafın sosyal medyada yayınlanması üzerine Türüt'e yoğun tepkiler geldi.

Sosyal medya paylaşımcıları ise Türüt’e ;”sen el pençe neden durmuştun? Ne bekliyordun? Önce bunu açıkla?

Bir başka paylaşımcı ise; “hayırdır başkan dün hizmet etmek güzel şimdi gidince mi kötü oldu”  derken,

“ sen ozaman biat etmiş el pençe durmuş şimdi hesap sorma hakkın yok” diyen paylaşımcıdan sonra,

 Bir başka paylaşımcı; “yarın bugün beraber olduğun kişiler yanından ayrılınca onlara ne tür suçlamalar yapacaksın acaba? Sen hangi cemaattesin bilmeyen var mı?” şeklinde Türtü’e yönelik eleştirilerde bulundular.

Bakalım bu fotoğraf sonrası AKP li Türüt neler söyleyecek.

Öte yandan Karal’ın memleketi olan Rize’de Deva partisine her kesimden yoğun bir ilginin olduğu, yakında açıklanacak olan il teşkilatında sürpriz isimlerin yer alacağı öne sürülmekte.
Gelişmelerden anladığımız, Rize’de siyaset iyice kızışacak...

AVCİ VE TÜRÜT HER DÖNEM KARAL'A HİZMET ETMEKTEN GERİ DURMAMIŞ İKİ İSİMDİ.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV