sağlık çalışanlarından Rize'li yurttaşlara çağrı!

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

sağlık çalışanlarından Rize'li yurttaşlara çağrı!

Bizim için Kendini Koru Rize!

01 Eylül 2020 Salı 19:26
Bu haber 8083 kez okundu
sağlık çalışanlarından Rize'li yurttaşlara çağrı!
 Bizim için Kendini Koru Rize!

GENÇAĞA KARAFAZLI-RİZE

Rize il ve ilçelerinde pozitif vakaların her geçen gün artmasının ardından başta Rize il 
 İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni tedbirler hayata geçirmesinin ardından sağlık çalışanları Rize'li yurttaşlara "bizim için kendini koru" çağrısı geldi. 

Rize’de koronavirüse karşı mücadele eden sağlık çalışanları hazırladıkları mesajlarla vatandaşlara tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.

İl genelinde fedakârca görev yapan 112 personellerinden, hastanelerdeki sağlık çalışanları kovid-19 ile mücadele en önemli tedbirlerden olan maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda vatandaşları uyararak, hastalığa yakalanmamaları konusunda tedbirlere riayet etmelerini istedi.

Sağlık personelleri hazırladıkları “Maskeni tak Rize. Mesafeni Koru Rize. Sevgili Rize, lütfen dışarı çıkma, hastalığı da yakalanma. Kalabalıktan uzak olmak demek, koronadan da uzak olmak demek. Bizim için Kendini koru Rize. Rize lütfen dışarıda maskeni tak Rize. Lütfen gerekmedikçe dışarı çıkma, hastalığı da yakalanma Rize.” gibi mesajlarla vatandaşlara seslenerek, kurallara ve tedbirlere uyulmasını çağrısında bulundu.

SAĞLIKÇILARA DESTEK KURALLARA UYMAKLA OLUR

Sağlık çalışanları tarafından hazırlanan kısa görüntülere Rize Sağlık Müdürlüğü ve ildeki sağlık tesisleri tarafından kullanılan kurumsal sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılarak, vatandaşların kurallara uyulması istenildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Sizler için, hepimizin için her türlü zorluğa aylardır büyük bir sabırla, özveriyle göğüs geren yorulsa da yoruldum demeyen, ailesine olan sevgisini, özlemlerini hep öteleyen kıymetli sağlık çalışanlarımıza verebileceğiniz en değerli ve etkili destek sadece ve sadece kurallara uymanızdır.” diye konuştu,


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV