Rizeli Erdoğan, Köylüsü cumhurbaşkanı Erdoğan’a !

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Rizeli Erdoğan, Köylüsü cumhurbaşkanı Erdoğan’a !

“vekilini FETÖ teslim aldı”

14 Ekim 2020 Çarşamba 12:39
Bu haber 4304 kez okundu
Rizeli Erdoğan, Köylüsü cumhurbaşkanı Erdoğan’a !
Rizeli Erdoğan, Köylüsü cumhurbaşkanı Erdoğan’a “vekilini FETÖ teslim aldı” dedi

kuzeytvnet -rizenabız -

Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan’ın baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesine yapılmak istenen Millet Bahçesi için Mevsim Çay Fabrikası’nın bulunduğu alanın yanı sıra birçok işyeri hakkında da ‘kamulaştırma’ kararı verildi. ‘Kamulaştırmaya’ karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü ve akrabası olan Mevsim Çay Fabrikası sahibi Vahdet Erdoğan, dava açmıştı.

KEŞİF HEYETİNİ FABRİKAYA SOKMADI

Çay Fabrikası sahibi Vahdet Erdoğan, dava sonrası geçen aylarda işyerine gelen bilirkişi heyetini fabrikaya sokmamış heyet başkanı hâkim, fabrikanın bahçesinde tutanak tuttu ve heyet inceleme yapmadan geri döndü. Heyet tutanaklarında Vahdet Erdoğan hakkında görevlileri engellemekten dolayı Rize Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar vermişti.


YENİDEN KEŞFE GELEN HEYETİ YİNE FABRİKAYA SOKMADI

Yapılanların hukuka ve yasalara aykırı olduğunu öne süren çay fabrikasına Polis eşliğinde gelen keşif heyetini 2.kez çay fabrikasına sokmayan Vahdet Erdoğan’ın iddiasına göre yargıda davası sürerken Güneysu Belediyesi Cumhurbaşkanlığını araya soktu ve alan hakkında 6 Kasım 2019 tarihinde ‘acele kamulaştırma’ kararı aldırdı.

 

İkinci bir keşif için önceki gün gelen Hâkim ve keşif heyeti Vahdet Erdoğan ve oğulları tarafından işletmelerinin bulunduğu alanı kapatarak gelen kolluk kuvvetlerinin ve keşifçi heyetin içeriye girmesini engelledi.

Görevli hâkimin görüntü alınmaması için uyardığı fabrika sahibi Vahdet Erdoğan “ben iş yeri sahibiyim görüntü alırım ”diye tepki gösterdi fabrikanın kapısında polislerle gelen heyetin görüntüsünü aldı. Yaşanan tartışmaların ardından keşif heyetinin fabrikaya girişine Erdoğan ve çocukları tarafından kendi mülkleri olduğu gerekçesiyle fabrikaya girmelerine izin verilmedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ HAKLI OLDUĞUMUZU BİLİYOR

Acele kamulaştırma kararına itiraz eden Vahdet Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rize ziyaretin de iki dosya verdiğini söyleyerek haklı olduğumuzu “Cumhurbaşkanımızda biliyor”

Keşif Heyetiyle beraber onlarca Polis’in gelmesine Vahdet Erdoğan ve ailesi büyük tepki gösterirken, oğulları bizim işletmemize girmenize müsaade etmiyoruz. Ancak canımızı alarak içeriye girebilirsiniz, bizler davamızda haklıyız. Bu tesise ailemiz yıllarını verdi bir kalemde kimse silip atamaz.

GÜNEYSU BELEDİYESİ YEREL MAHKEMELERİ BASKI ALTINDA TUTMAYA ÇALIŞIYOR

Vahdet Erdoğan: “ Güneysu Belediye başkanı bu alanı acil kamulaştırma yaptırarak  millet bahçesi yapma kararı verdi. Belediyenin yaptığı bu girişimde bizzat Cumhurbaşkanımız tarafından resmi gazetede ilan edildi. Bu kararı öğrenince bizler hemen Danıştay’a buranın millet bahçesi olmaya uygun olmadığını kararın ise iptal edilmesi için dava açtık. Açılan dava devam ederken Güneysu Belediyesi Rize’deki yerel mahkemeleri baskı altında tutmaya çalışıyor

MULKİYET HAKKIMIZ GASP EDİLİYOR

Hiçbir mülk vatandaşın kendi malına değer biçmeden satışına karar vermeden alıcı kişinin zorla burayı bizden alması Anayasa’ya ve hukuka tamamen aykırıdır. Bu nedenle yapılan bu hukuksuz işi kabul etmiyorum. Aynı şekilde Rize İdare mahkemesine de davalarımızı açtık. Rize idare mahkemesi 9. Ayda firmamızın millet bahçesine uygun olup olmadığını tespit etmek için keşif kararı verdi. Bu keşifle ilgili mahkeme veznesine de bedelini yatırdık. Rize idare mahkemesinin keşif yapmasını bekliyoruz.

Netice olarak da 1. Asliye hukuk mahkemesine de yaşanan bu olayları aynen bildirdim ve belge halinde ibraz ettim. Bu nedenle hiçbir şekilde yerimizi vermiyoruz. Yapılan bu uygulama yasalara aykırıdır. Mülkiyet herkesin hakkındır.

CUMHURBAŞKANIMIZ BU OLAYA ACİLEN EL KOYSUN

1992 yılında kurulduk, o tarihten bu yana bütün ailemiz buradan ekmek yiyor. O tarihten itibaren bütün ailemi ben bu işletme ile bakıyorum. Devletin bu kadar işssizi varken ailemizde hiçbirimiz işsizlik listesine dahi yazılı değildir. Ama buradaki yerimiz haksız ve hukuksuzca kaldırılırsa ailemizi bakmakta güçlük çekeceğiz ve hepimiz işsiz kalacağız. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın bu olaya acilen el koymasını talep ediyorum

POLİS GÜCÜ İLE BASKI KURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bir sürü polisle buraya geliyorlar. Bizleri etki altında tutmaya çalışıyorlar. Devletin gücünü kullanarak bizleri etkilemek istiyorlar. Burada adaletsizlik o kadar anormal ki belediyenin avukatı taraf olarak adliye ile işbirliği içerisinde çalışıyor.

RİZE ADLİYESİNİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI OLARAK KULLANMAYA KALKIYORLAR

Şuanda Rize adliyesini Ak Parti Rize il ve ilçe başkanlığı olarak kullanmaya kalkıyorlar. Bu adalete aykırı bir şey. Böyle adalet olmaz. Ak Partiliyim diyorlarsa ben sonuna kadar Ak Partiliyim, ama ben Akp’li değilim.

KARAYI AK DİYE MİLLETE YUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bugün iş başında olanlar AKP’li. Devletin her türlü imkânlarını ellerine geçirip çarçur ediyorlar, her türlü yolsuzluğu ediyorlar, bir de kalkıp Ak Partili oluyorlar. Bunların hiçbiri Ak Partili değil, karayı ak diye millete yutturmaya kalkıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım bunları duysun. Etrafını saranların hepsi düşmanıdır.

FETÖ GÜNEYSU BELEDİYESİNİ VE RİZE VEKİLİNİ ELE GEÇİRDİ

Ülkemizi bölüp parçalama gayesiyle iş başında bulunan fetö terör örgütü bütün gücü ile faaliyetini sürdürmektedir. Fetö terör örgütü Güneysu belediyesini yıllar önce ele geçirdiği gibi Rize milletvekili Sayın Muhammet Avcı’yı da ele geçirmiştir.

BOŞUNA ARAMA VEKİL SENİNLE GÖRÜŞMEK İSTEMİYOR

Delil olarak şunu sunuyorum; 14.08.2020 tarihinde Güneysu ilçemizi ziyaretinizde bizzat şahsınızın talebi üzerine Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle Rize Şehir merkezine giderken şahsıma ait binanın önünde otobüsü durdurdunuz. Şahsınızın talebi üzerine size elden 2 adet dosya teslim etmiş olduğum dosyaların akibeti hakkında Rize Milletvekilimiz Muhammet Avcı’yı defalarca telefonla arayıp bilgi almak talebinde bulundum ancak 02.10.2020 tarihinde Rize Milletvekili Muhammet Avcı’nın danışmanı Soman beyefendiden aldığım cevap ise boşuna arayıp durma Sayın vekil seninle görüşmeyi kabul etmiyor.

RİZE MİLLETVEKİLİ CUMHURBAŞKANI ALEYHİNDE ÇALIŞIYOR

Rize milletvekili Muhammet Avcı beyefendi aynen Ahmet Davutoğlu beyefendi Sayın Ali Babacan beyefendi gibi bizzat Sayın Cumhurbaşkanının şahsının aleyhine faaliyet yürütmektedir.

Ben Vahdet Erdoğan olarak yerli ve milli bir vatandaş olarak ülkemin Sayın Cumhurbaşkanının şahsını korumaya kararlı olduğumu bilmenizi isterim.

BEN VEKİL GİBİ FETÖ YA BOYUN EĞMEDİM  HİMMET PARASI VERMEDİM

Güneysu Belediyesinin yöneticileri ve Sayın Rize Milletvekili Muhammet Avcı ve yandaşları Vahdet Erdoğan’ı yıllar boyu Güneysu fetö terör örgütü yöneticilerine boyun eğip himmet parası adına kendilerine yardım yapmadı Fetö ya kurban parası yollamadı Fetöcülerin yayını olan Zaman gazetesine abone olup yardım yapmadı.

CUMHURBAŞKANINI ARKALARINA ALIP GÜNEYSU HALKINA ZÜLM EDİYORLAR

Güneysu Fetö yöneticilerinin başını çeken eski belediye meclis üyesi Fetöcü Ali Karslı, eski belediye başkanı Ahmet Minder tarafından belediye gücünü ve eski başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bugün ülkenin başında olan Cumhurbaşkanımızı arkalarına alıp baskı altında tutmaları karşısında Vahdet Erdoğan hiçbir şekilde boyun eğmemiş ve teslim almamıştır.

CUMHURBAŞKANIM DOSYALARIMI İNCELEMENİ TALEP EDİYORUM

Vahdet Erdoğan’ı etkisiz hale getirme adına Güneysu ilçemize ve Güneysu halkına zulüm ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım, bütün bu olayların özetinin 14.08.2020 tarihinde ilçemizi ziyaretiniz sırasında dosya halinde bizzat elden şahsa teslim etmiş bulunmaktayım. Şahıssınıza teslim ettiğim belgelerin incelenip sorgulanmasını talep ediyorum.” Dedi.

Vahdet Erdoğan geçen yerel seçimlerde Güneysu ilçesinde Saadet Partisinde Güneysü ilçe belediye başkan adayı olarak seçimlere katılmış ancak kazanamamıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV