RİZE NABIZ’DAN İYİ PARTİ BAŞKANINA “ÖNCE KENDİ İLİNDEKİ FETÖ’YA BAK”

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

RİZE NABIZ’DAN İYİ PARTİ BAŞKANINA “ÖNCE KENDİ İLİNDEKİ FETÖ’YA BAK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÖZYANIK’DAN TARTIŞMALI TWEETLE

23 Ekim 2020 Cuma 16:11
Bu haber 3807 kez okundu
RİZE NABIZ’DAN İYİ PARTİ BAŞKANINA “ÖNCE KENDİ İLİNDEKİ FETÖ’YA BAK”
RİZE NABIZ’DAN İYİ PARTİ BAŞKANINA “ÖNCE KENDİ İLİNDEKİ FETÖ’YA BAK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÖZYANIK’DAN TARTIŞMALI TWEETLE

Gençağa KARAFAZLI

İYi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık sosyal medya sayfasından yaptığı bir paylaşım dikkat çekti.

İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ’ın İyi Parti İstanbul İl başkanı Buğra Kavuncu nun FETÖ cu olduğunu iddia etmesi sonrası parti içerisinde ve kamuoyunda başlayan tartışmalara İyi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık,ta katıldı.

Özel sosyal medya hesabı Tveetle den partisinin il başkanı Kavuncu’ya yönelik FETÖ suçlamasıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

İşte Özyanık’ın o dikkat çeken FETÖ paylaşımı:

“FETÖ ile mücadele her önüne gelene sen FETÖCÜSÜN demekle olmaz. Bu FETÖ nün ekmeğine yağ sürmektir. FETÖ’ nün istediği kaos ortamıdır. Hukuk dışılıktır.

FETÖ ile mücadele öncelikle FETÖCÜLÜKLE mücadele etmeyi gerektirir.

İftira, yalan, kumpas ve algı oyunları ise FETÖCÜLÜKTÜR.”

ADALETSİZ HUKUKSUZ ATAMAYA NEDEN SES ÇIKARTMADINIZ

İyi Parti Rize İl başkanı Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık “FETÖ ile mücadele öncelikle FETÖCÜLÜKLE mücadele etmeyi gerektirir” diyor ancak, muhalefet partisi olmanın gereği olan toplum vicdanını yaralayan adaletsizlik ve hukuksuzluklara karşı çıkmak gibi bir görevi olduğunu unutuyor.

AKP Rize il meclis başkanı İbrahim Türüt’ün eşi E.Türüt ‘ün Rize Ağır ceza mahkemesinde FETÖ dan yargılanıp ardından beraat ettiği ancak, davanın savcınsın itiraz etmesi üzerine,  dava dosyası Samsun istinaf mahkemesine gönderilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Daha önce FETÖ’nun en önemli finans kaynaklarından biri olan, Bank Asya’da operasyondan sorumlu E.Türüt nasıl olduysa Devlet bankası olan Emlak katılım bankası Rize şubesine müdür olarak atandı.

Bu olayın Rize nabız haber sitesinde yayınlanması sonrası Rize sulh ceza hâkimliği habere yayın yasağı getirmiş ardından haberin yasaklandığı haberini yayınlayan Rize nabız haberin bu haberine de yasak getirildi.

Rize nabız haberin yayınladığı bu haberlerin engellenmesi ülkemizde Basın ve ifade özgürlüğünün durumunu göstermesi açısından ne derece önemli olduğunu sanırız söylemeye gerek yok.

Bütün bu yaşanan hukuksuzlukların karşısında başta ana muhalefet partisi CHP ve İyi Parti sözcüleri cesaret edip bir tek söz söyleyemediler. Bırakın söz söylemeyi yaşanan ve Rize kamuoyunda büyük yankı buluna bu hukuksuz toplum vicdanını yaralayan olay karşısında adeta AKP ile iş birliğine girmiş bir tutum sergileyerek olayın kamuoyunda tartışılmaması için sus pus bir tavır takınmışlardı.

Şimdi sayın il başkanı Özyanık’a sormak istiyoruz.

Bir yandan FETÖ’ ile nasıl mücadele edileceğini partililerinize ve kamuoyuna bildirirken diğer yandan temel görevlerinizden biri olan Rize ilinde yaşanan olumsuzlukları yanlışlıkları ve hukuksuzlukları kamuoyuna ve yetkililere duyurmak gibi bir görevinizi neden yerine getirmediniz de bugüne kadar susmayı tercih ettiniz?

AKP’nin toplumu yaralayan bu adaletsiz hukuk dişi atamasına karşı susmanızda ki asıl gerekçe nedir?

Sizin korktuğunuz bir durum mu söz konusu da susuyorsunuz?

Eğer korktuğunuz hiçbir durumunuz yok ise o zaman, muhalefet partisi olarak Rize de yaşanan hukuksuzlukları kamuoyuna açıklamak bunların hesabını siyaseten sormak gibi bir görevinizin ve sorumluluğunuz olduğunu bilmiyor muşunuz?

Siz başka illerde yaşanan FETÖ tartışmalarını değil kendi sorumluluğunuzda olan iliniz Rize’de bunca haksızlıklar hukuksuzlukları görmeniz gerekmez mi?

Sahiller, ormanlar iktidara yakın şirketlere peşkeş çekilirken, ÇAYKUR da çalışan onlarca işçi haksızlığa uğrarken, haksızlıkları dile getiren memurlar (Muhamet Merev örnektir) sürgün edilirken Rize’de imara aykırı yapılaşmalar kamuya ait araziler parsel, parsel paylaşılırken, özel sektör temsilcileri on binlerce çay üreticisini mağdur ederken, ÇAYKUR yöneticilerinin çay alım politikaları yüzünden üreticilerin alın terini sömürülürken, he yıl ÇAYKUR’un zarar ettiğini açıklayan ve FETÖ cu TV olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni ile CHP ‘li vekillerin de açıkladığı, Çay TV ye ÇAYKUR,  binlerce lira uydu kirası öderken siz neden ses çıkartmıyorsunuz?

Sizin, muhalefet partisi olarak göreviniz amir ve müdürler ile sermaye kesimiyle keyifle sohbet edip sonradan çıkıp CHP gibi  “biz uzlaşmacı bir siyaset anlayışıyla politikalarımızı anlatıyoruz” uyduruk bir siyaset anlayışıyla bu halkı ne zamana kadar kandıracağınızı sanıyorsunuz.?

DESTEĞİNİ ALDIĞIN HALK SENİ SORGUILAYACAKTIR

Sayın Özyanık; partinizin son il başkanlığı seçimlerinde özellikle kadın olmanız nedeniyle yanı kadının olmadığı bir siyasetin mümkün olmadığı anlayışıyla sizlere önemli görev veren partilileriniz ve sizleri destekleyen Rize’li dostlarınıza yaşanan bu gerçekleri anlatmak gibi bir sorumluluğunuz var.

Başka illerdeki FETÖ’cularla mücadeleyi öncelikle kendi ilinize vermelisiniz. Eğer bunu yapmaz iseniz Rize halkı ve duyarlı özgür basın mensupları sizin bu samimiyetsiz FETÖ’cu çıkışınızı da sorgulayacağını bir aydın ve dost gazeteci olarak şimdiden sizlerle paylaşmanın doğru olacağı inancıyla FETÖ ile ve hukuksuzluklara karşı halktan emekten yana bir tutum almanızı temenni ediyoruz.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV