Rize Belediyesinde Bin İşçi Sözleşme Bekliyor

banner100

04 Aralık 2020 Cuma

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Rize Belediyesinde Bin İşçi Sözleşme Bekliyor

Hizmet İş Sendikasına işçilerden Tepki

23 Mayıs 2020 Cumartesi 19:45
Bu haber 1345 kez okundu
Rize Belediyesinde Bin İşçi Sözleşme Bekliyor
Rize Belediyesinde Bin İşçi Sözleşme Bekliyor

Hizmet İş Sendikasına işçilerden Tepki 

Rize Nabız -Kuzeytvnet- Özel Haber.

Rize Belediyesi Bünyesinde Çalışan 1000 İşçinin 1.1.2018 tarihinde yenilenen ve 2 yıllık yapılan sözleşmelerinin sona ermesine rağmen işçilerin yetkili sendikası Hizmet İş Sendikası Belediye ile henüz görüşmeleri başlatmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Rize Belediyesi bünyesinde görev yapan işçilerin en son 01.01.2018 tarihinde yenilenen ve 2 yıllık olan sözleşmelerinin sona ermesinin üzerinde 3 ay gibi uzunca bir süre geçmesine rağmen işçilerin bağlı olduğu sendikanın görüşmelerin başlaması için hiçbir adım atmaması işçilerin tepkisine neden oldu.

Başkan Metin “Belediye acısından sorun yok

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in 1.5 ay önce katıldığı bir televizyon programında canlı yayın da kendisine Belediyede çalışan yüzlerce işçinin sözleşmelerin neden yenilenmediği şeklinde ki bir soruya Başkan Rahmi Metin ; “Bu konuda Belediyemiz tarafında her hangi bir sorun yok. Kurum da yetkili olan sendika Hizmet-İş Sendikası yetkililerinin konuyla ilgili taleplerini hazırlayıp gelmelerini bekliyoruz.” Demiş olmasına rağmen yetkili sendikanın 3 aydan beri işçilerin taleplerini Belediye ye iletmemesi işçilerin tepkisine neden oldu.

 Hizmet İŞ Sendikası ne bekliyor?

Yaklaşık 1000 işçiyi ilgilendiren sözleşme ile ilgili sendikanın adım atmaması işçilerin tepkisine neden oldu.

Belediye işçileri; “Belediyede yetkili sendikamız Hizmet İŞ Sendikasıdır. Bizim hak ve hukukumuzu korumakla görevli sendikamız maalesef sözleşme görüşmelerinin 3 ay geçmesine ve belediye başkanı açık çağrıda bulunmasına rağmen bir adım atmamıştır. Bizden aidatlar alan bir sendikanın haklarımız konusunda adım atmamasını asla kabul etmiyoruz. Bir an önce sendika temsilcilerinin sözleşme konusunda taleplerimizi ortaya koymalı belediye ile en kısa zamanda görüşmeleri başartmalıdır “

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV