Paliç'den Bakan Pakdemirli'ye “Kimin bakanısın?“

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Paliç'den Bakan Pakdemirli'ye “Kimin bakanısın?“

Tarım bakanına Rize Ziraat odasından tepki

07 Eylül 2020 Pazartesi 21:09
Bu haber 8683 kez okundu
Paliç'den Bakan Pakdemirli'ye “Kimin bakanısın?“
Tarım bakanına Rize Ziraat odasından tepki

Kimin bakanısın?

GENÇAĞA KARAFAZLI-

Rize ziyaretinde Ulusal çay konseyi yöneticileriyle görüşüp çay üreticilerinin temsilcisi Ziraat odalarıyla görüşmeyen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye Rize Ziraat odası başkanı Nevzat Paliç ; “ üreticilerin sorunları onların yasal temsilcileriyle görüşülür          diyerek tepki gösterdi.

Rize’de heyelan yaşanan bölgelerinde incelemelerde bulunmak ve bazı programlara katılmak üzere 2 gün önce Rize’ye gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ÇAYKUR Hayrat Fidanlığında incelemeler yaptı ardından ÇAYKUR Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ulusal çay konseyi yöneticileriyle bir araya geldi.

Rize Ziraat Odası Başkanı Paliç, Rize ziyaretinde Ziraat Odası'nı ziyaret etmeyen Bakan Bekir Pakdemirli'ye tepki gösterdi.

Bakan üretici temsilcileri ile değil özel sektörle görüşüyor

Paliç ; "Çay üreticileri bizi arıyor ‘bakan geldi üreticilerin sorunlarıyla ilgili ne dedi ne değişti” diye soruyor. Ancak bakan bizleri arayıp sormuyor. Yaş çay üreticilerinin sorunlarını, üreticilerin evinde, üreticilerin temsilcilerinden dinlemesini talep ediyoruz. Sayın Bakan ulusal çay konseyini ziyaret ediyor toplantı yapıyor. Ulusal çay Konseyinin üyelerinin çoğunluğu çay sanayicilerinden oluşuyor ve bunlardan çay üreticilerinin sorunlarının ne olduğunu soruyor biz Rize Ziraat odası olarak 210 bin çay üreticisinin yasal olarak en büyük temsilcisiyiz bizleri toplantıya çağırmıyor bizlere sormuyor.

Kimin bakanısın?

Rize'ye geliyorsun çay üreticisiyle görüşmüyorsun. Üreticiyi yok sayıyor üreticileri es geçiyorsun, sanayicilerle görüşüyorsun. Kimin bakanısın?

Sayın bakan çay üreticilerinin sorunlarını Ulusal çay konseyi yöneticilerinden değil üreticilerin temsilcisi olan Ziraat odasında dinlemelidir. Sayın bakanı davet ediyoruz gelin üretici sorunlarını üreticilerin asıl temsilcilerinden dinleyin.” Dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV