Öztürk“Ayşegül başkan'ın gizli FETÖ dosyası var“

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Öztürk“Ayşegül başkan'ın gizli FETÖ dosyası var“

Özyanık "katalog evliliğe’ zorlandığı için örgütten ayrıldı"

21 Kasım 2020 Cumartesi 20:08
Bu haber 2326 kez okundu
Öztürk“Ayşegül başkan'ın gizli FETÖ dosyası var“
 RİZE’de, İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, partisinin İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ı FETÖ üyesi olmakla suçladı.

İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "
Ayşegül özyanık olarak senin karanlık geçmişin bizi rahatsız ediyor" diyerek partisinin İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ı FETÖ’cü olmakla suçladı.

 

Öztürk, paylaşımında, “Daha önce FETÖ üyeliğinden yargılanan İYİ Parti İl başkanı Ayşegül Özyanık, onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı”  iddiasında bulunmuştu.

"BENİM NE OLDUĞUMU HERKES BİLİR EN İYİSİNİ DEVLETİM BİLİR"

İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık ,kendisine FETÖ suçlamasına yönelik  sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile  cevap verdi. Özyanık, “Bir şahıs bana FETÖ’cü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir.

Bana FETÖ’cü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren derhal savcılığa versin. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir” dedi.


İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Rıza Öztürk, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık hakkında sosyal medya üzerinden çeşitli iddialarda bulunduğu için partiden ihraç talebi ile disipline sevk edildi. 


Güneysu ilçe başkanı Rıza Öztürk, paylaşımında dosya numarası vererek, soruşturma içeriği hakkında da ciddi iddialarda bulundu.

Rıza Öztürk, Avukat Ayşegül Özyanık’ın ‘katalog evliliğe’ zorlandığı için örgütten ayrıldığını itiraf ettiğini iddia etti. Öztürk iddialarında şu ifadelere yer verdi:

İLÇE BAŞKANI ÖZTÜRK'ÜN SOSYAL MEDYADAN YAPTIĞI VE ÖZYANIK' YÖNELTTİĞİ O SORULAR:

Rize İl başkanı Ayşegül Özyanık fetö soruşturması geçirmiştir. Buna ilişkin dosya numarası 2019/7643 Srş. 2020/272 K. Sayılı dosyadır. Zamanında fetö ile ilişki ve iltisakı bulunduğunu bu dosyada açıkça kendi ifadeleri ile belirtmektedir.

Bir İyi Partili ve Türk milliyetçisi olarak bizi ilgilendiren husus, yargılama neticesinde ceza alıp almamasından ziyade vermiş olduğu ifadede de geçtiği üzere bu ilişki ve iltisakın derecesidir. Şimdi, daha önceden bu dosya numarasını ve dosya içeriğindeki bilgileri teşkilat başkanı Mustafa Alperen ile paylaştığın için soruyorum?

1- Liseyi hangi ilde hangi lisede okudun?

2- Çalınmış sorularla üniversiteyi kazandın mı?

3- Üniversitede fetö evlerinde kaldın mı?

4- Örgüt yapılanması içerisinde sohbetlere katıldın mı?

5- Örgütten ayrılma gerekçen nedir?

6- İfadende bahsettiğin gibi Örgüt içerisinde katalog evliliğine zorlandığın, ancak bunu reddettiğin için örgütten ayrıldığını belirttim mi?

7- Senin soruşturma geçirmeni sağlayan, senin ismini veren şahısların akpde siyaset yapmış kişilerin birinci derece yakınları olduğu doğru mu?

8-Bu sorduğum soruların cevapları ve daha fazlası yukarıda dosya numarasını belirttiğim soruşturma dosyasında mevcuttur. Ben dosya numarasını ve içeriğini kamuoyu ile paylaşıyorum. Sen bu dosyada verdiğin ifadeyi bizimle paylaşacak mısın?

9-Böyle bir dosya numarası yok mu diyeceksin. Var benimle ilgisi yok mu diyeceksin.?
10-Paylaşmaktan imtina edersen, benim söylediklerimin doğruluğu tartışılmazdır. Şimdi her konuda olduğu gibi bu konuda da samimiyetsiz ve doğruları inkar eden tavrından vazgeçmemişsin.

3 yıldır il başkanı olduğunu söylüyorsun. Parti kurulduktan sonra senden önce 3 tane il başkanı görev yaptı. Bizi ihraç ettin ettin, kurucu il başkanlarını da mı yok sayıyorsun?

11- Görev süren üç yıl olmamıştır. 2019 da başlayan ve 2020 de biten soruşturmayı, senin hesabına göre 2017 de paylaşmam mümkün olmadı. Senin hakkında suç duyurusunda bulunmamı tavsiye ediyorsun. Sen benim hakkımda suç duyurusunda bulunabilir misin?

Benim hakkımda suç duyurusunda bulunursan, toplanmasını isteyeceğim deliller arasına senin gizli fetö dosyanın eklenmesini isteyeceğimden mi çekiniyorsun.?
12-Ayrıca iftira attığımı söylüyorsun. Gerçekleri söylemenin iftira suçunu oluşturmayacağını bilmiyor musun?

SENİN KARANLIK GEÇMİŞİN BİZİ RAHATSIZ EDİYOR
Partimiz ve il teşkilatımızın topluma açılan yüzleri, geçmişi ve geleceği ile aydınlık yüzler olmalı ki aydınlık yarınlara yürüyelim.
Ayşegül özyanık olarak senin karanlık geçmişin bizi rahatsız ediyor. Halen daha delil ispat arayanlar bu dosyanın akıbetini sorsun. Vermiş olduğu ifadeyi istesin.
Bir fetöcünün fetöcü olduğu daha nasıl ispat edilir. Fetöcü olduğunun belli olması için boynuzlarının ve kuyruğunun mu olması gerekiyor?

YARDIMCISINI GÖREVDEN ALDI
Kendisine yönelik suçlamalar karşısında gazetecilerin sorularını cevapsız bırkan İl başkanı Özyanık,
5 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen İyi Parti Rize İl Kongresinde İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ı destekleyen ve kazanmasında büyük katkıları olan kongrenin ardından İyi Parti Rize İl yönetiminde aktif rol alan Divan Kurulu üyesi ve Stk’lardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Yılmaz’ı görevinden aldı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV