Öğretmen Hasan Kanber, halasını odun sopasıyla darp etti

banner100

27 Kasım 2020 Cuma

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Öğretmen Hasan Kanber, halasını odun sopasıyla darp etti

Dilber’in çocukları İnsan Hakları Derneği'ne başvurdu.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 20:20
Bu haber 9231 kez okundu
Öğretmen Hasan Kanber, halasını odun sopasıyla darp etti
 

Bir haftalık darp raporu alan ve saldırgan Hasan Kanber’dan şikayetçi olan Emine Dilber’in çocukları İnsan Hakları Derneği'ne başvurdu.

Gençağa KARAFAZLI 


ARTI GERÇEK- Trabzon Çamlık Zihinsel engelliler okulunda öğretmenlik yapan Hasan Kanber arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı halası Emine Dilber'i (60) önce odun sopası, ardından demir çubuklarla darp etti. 1 haftalık darp raporu alan Emine Dilber, savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Emine Dilber’in da çocukları İnsan Hakları Derneği'ne (İHD) başvurdu. 

Olay Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşandı. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle yeğeni olan öğretmen Hasan Kanber’in saldırısına uğradığını söyleyen Emine Dilber yaşadıklarını Artı Gerçek'e şöyle aktardı. 

“Babadan kalan fındık arazilerimiz var. Bu arazileri öğretmen Hasan Kanber yıllardır kullanır, fındığını toplar, parasında alır. Bizim hakkımız olmasına rağmen arazilere bizi sokmamak için sürekli olarak çocuklarımı taciz etti, yer yer saldırdı, hakaretler etti. 

Yine birgün Hasan Kanber’in oğluma saldırdığını gördüm, ayırmak için araya girdim, ancak bu kez bana da saldırmaya başladı. Ben kendimi korumaya çalışırken odun sopayla bana vurmaya başladı, Bu yetmezmiş gibi bu kez yanında bulundurduğu demir çubukla ellerime, kollarıma, başıma vurmaya başladı. Bu saldırısı sonrası vücudumun çeşitli yerlerinden yaralandım. Doktora gittim, hastaneye yatırdılar ancak Coronavirusü nedeniyle eve gitmem gerektiği söylenince evimde istirahate çekildim. Doktor bana 1 haftalık darp raporu verdi. 

'MALIMIZI ZORLA GASP ETMEYE ÇALIŞIYOR'

Bu nasıl bir öğretmen bunu anlamak mümkün değil. Ailemizin ortak malını zorla gasp etmeye, malımızı zorla elimizden almaya çalışıyor. Bu adaletsizliğe karşı çıktığım için bana saldırıyor, bana saldırdığı yetmezmiş gibi oğlum ve kızıma da saldırıyor, sonrad a hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. 

Benim derdim mal mülk değil, ben hakkım olanı kullanıyorum, başkasının malına asla gözüm yoktur, bir insanın bu derece mal hırsıyla saldırganlaşmasını anlamakta zorlanıyorum. Şikâyetçi oldum, asla davamdan geri durmayacağım, hakkımı sonuna kadar arayacağım, saldırısının cezasını çekmelidir. Bu kişinin nasıl bir eğitimci olduğunu tüm kamuoyu görmelidir."

İHD: ŞİDDETLE KINIYORUZ 

Emine Dilber’in saldırıda yaralanması sonrası yakınları aracılığıyla İHD’ye başvurarak kadına yönelik şiddet konusunda yardım talep etti. 

İHD Rize temsilcisi Günay Karafazlı; “Emine Dilber’e bir öğretmenin saldırısı bizleri üzmüştür. Ortada bir haksızlık olduğu görülüyor, bir kadının kendi hakkı olanı istemesi karşısında bu derece bir öğretmen tarafından saldırıya maruz kalması asla kabul edilemez. Bugün kadınlarımıza yönelik bu ve benzeri saldırlar özellikle Karadeniz bölgesinde her geçen gün arttığını görüyoruz.

Bölgemizde “sen kadınsın” gibi anlayış içerisinde olanlar kadınlara saldırıyı kendilerine hak görür anlayışı içerisindeler. İstanbul Sözleşmesi'ne karşı olanlar Emine Dilber kadınımızın yaşadıklarından ders almalılar. Biz de Dilber kadınımızın yanındayız, ona başta hukuki olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız” diyerek saldırı olayına tepki gösterdi. 

Öte yandan , yaşanan saldırı olayı sonrası Hasan Kanber hakkında açılan savcılık soruşturması devam ediyor. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV