KAPATILAN OKUL AKP’Lİ İSME Mİ VERİLDİ

banner100

31 Ekim 2020 Cumartesi

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

KAPATILAN OKUL AKP’Lİ İSME Mİ VERİLDİ

Ardeşen Köprülü köy ortaokulu kapatıldı.

15 Ekim 2020 Perşembe 12:02
Bu haber 5823 kez okundu
KAPATILAN OKUL AKP’Lİ İSME Mİ VERİLDİ
 Köy okullarının yeniden açılması çağrılarının yapıldığı ı günlerde 8 köye eğitim hizmeti veren Ardeşen Köprülü köy ortaokulu kapatıldı. 

KAPATILAN OKUL AKP’Lİ İSME Mİ VERİLDİ 

Gençağa KARAFAZLI 


Rize’nin Ardeşen ilçesi dünyaca ünlü Fırtına Vadisi’nde bulunan Köprüköy Ortaokulu’nun kapatılarak başka bir okula Taşınacağı, okulun ise 49 yıllığına AKP’li bir isme kiralanacağı iddiaları Sonrası bugün itibariyle bahse kon okulun kapatıldığı ortaya çıktı. 

Okulun kapatılmasının yanlış olacağını çocukların Dolayısıyla kendilerinin de mağdur olacağını öne süren veliler olaya tepki Göstermiş alınan kapatma kararından vaz geçilmesini istemişlerdi. 


MİLLİEĞİTİM OKULUN KAPANDIĞINI PANKARTLA DUYURDU 

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okulun kapatılma gerekçesi olarak okulun arka bahçesine kayalar düştüğü için okulun kapatıldığını açıkladı. Milli eğitim müdürlüğü yetkililikleri ise kapattıkları okulun kapısına “ Dikkat Taş düşme tehlikesinden dolayı okulumuz geçici olarak İMKB ilkokulu 2.Katına taşınmıştır”  pankartı asarak öğrenci ve veliler duyurdular.

AKP’LİLER ALKIŞLARLA AÇMIŞLARDI

On yıl önce Fırtına Vadisi’nde Köprüköy’e yapılan Bölgedeki 8 köyün öğrencilerinin eğitim gördüğü Köprüköy Ortaokulu 10 yıl sonra ne değiş tiki kapatıldı diye tepki gösteren Ardeşen Yeniden Refah Partisi ilçe Başkanı Orhan Çağatay, “on yıl önce 8 köye hizmet vereceği söylenen AKP’li yöneticilerin alkışları arasında açılan bu okul neden şimdi kapatılıyor. On yıldan beri okulun bahçesine kayalar düşmedi de şimdimi düşüyor.  

Daha önce sorduk tekrar soruyoruz, Okulun 49 yıllığına AKP bir şahsa devredileceği doğrumu dur? Yetkililer neden susuyor?  

Bu okulun kapatılması için ileri sürülen gerekçe hiçte inandırıcı değildir. Pandemi sürecinde böyle bir kararın alınması yurttaşlara sorulmaması sanki gümrükten mal kaçırılıyor gibi bir durumun ortaya çıkmasına neden olmuştur. 

ÇOCUKLARIMIZA BU EZİYET NİYE  

Yetkililere tavsiyemiz şundan itibaren Kapattığınız okulları açın sekiz köye hitap eden köprü köy okulunu kapatıp Merkezdeki okula daha fazla insan yığmanın manası yok  

Hem maliyetiniz düşecek artan parayla okulların tadilatını yaparsınız iki kilometre yolcu maliyeti ile on üç kilometre hesabını yapamıyorsanız ne diyeyim. Yurttaşlarımıza ve çocuklarımıza bu eziyeti yapmaktaki amacınız nedir bu kararınızdan vaz geçin” çağrısında bulundu. 

ÇOCUKLARIMIZN PSİKOLOJİSİ BOZULDU 

Öğrenci velileri ise yaşananların Çocuklarının psikolojisinin bozduğunu böylesi bir salgın döneminde okullarının Kapatılmasının hem kendileri hem de çocuklarının açısından çok zorlu bir Sürecin yaşanacağını belirterek okulun kapatılması kararından vaz geçilmesini Istediler.  


Okulun arka kısmından 10 yıl sonra kaya düşmeye başlamış!

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV