İLÇE BAŞKANI “FETÖ'CÜ“ DEDİ İL BAŞKANI “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR“ DEDİ

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

İLÇE BAŞKANI “FETÖ'CÜ“ DEDİ İL BAŞKANI “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR“ DEDİ

"İSPAT ETMEYEN NAMUSSUZ ŞEREFSİZDİR”

20 Kasım 2020 Cuma 11:09
Bu haber 2457 kez okundu
İLÇE BAŞKANI “FETÖ'CÜ“ DEDİ İL BAŞKANI “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR“ DEDİ
Gençağa KARAFAZLI -

 

İyi Parti'de FETÖ tartışmaları devam ediyor.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya FETÖ'cü suçlamasının ardından parti disiplin kurulu tarafından ihraç edilen İyi Parti eski  
milletvekili Ümit Özdağ'ın ardından  bu kez  İyi Parti Rize il başkanlığında FETÖ tartışması yaşandı.

İyi  Parti 
Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık’ın FETÖ’cü olduğunu iddia etti .Başkan Özyanık ise iddiaya serte tepki gösterdi "ispat etmeyen şerefsizdir" dedi.ALİRİZA ÖZTÜRK “DEŞİFRE ETMEYEYİM DİYE PARTİDEN İHRAÇ ETTİ”


Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk’ün oy çokluğuyla partisinden ihraç edilmesinin sebebini önceki gün sosyal medya hesabından açıkladı  Ardından şu iddiada bulundu.
“Daha önce FETÖ’den yargılanan Rize İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı” şeklinde il başkanı Özyanık'a FETÖ'cü suçlamasında bulundu.


"İSPAT ETMEYEN ALÇAK VE ŞEREFSİZDİR”


Kendisini FETÖ’cü diye suçlayan eski ilçe İlçe başkanı Aliriza Öztürk'ün bu suçlamasına karşı serte tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık, özel sosyal medya hesabı twitterden bir açıklama yaparak İlçe Başkanı Öztürk’ü iiddiasını ispata çağırdı.
İl başkanı Özyanık çok ağır sözlerle ispata çağırdığı ilçe başkanı Öztürk'e;
“Bir şahıs bana FETÖ’cü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir. Bana FETÖ’cü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren derhal savcılığa versin. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir” dedi.


İL BAŞKANLARINA FETÖ’CÜ DEMEK MODA OLDU”


Üç yıldan beri tüm entrikalar karşısnda aday olup il başkanlığı seçimlerini kazandığını belirten Özyanık, “Birisine çamur atacaksanız bari en başta atın da bir inandırıcılığınız olsun. Üç yıldır neredesiniz? Adliye de orda, savcılık da orada. Yolunu bilmiyorsanız sizi götürürüm, dilekçe yazamıyorsanız, sizin yerinize dilekçe de yazarım. İl başkanlarına FETÖ’cü demek moda oldu. İstediğini elde edemeyen, sevmediği kişilere FETÖ’cü diyor. Partimin zarar görmemesi adına daha önce ciddiye almadım. Yine ciddiye almıyorum.Amacım sadece kamuoyunu bilgilendirmektir” diyerek hakkındaki iddiları yalanladı.

Bu suçlamalar sonrası İyi Parti İl başikanı Ayşegül Özyanık ,eski iklçe başkanının bu iftiralarına karşı hakkında suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı ise merak konusu oldu.


İşte İyi parti Rize il başkanı Av.Ayşegül Özyanık özel sosyal medya hesabı twitter dan kendisine yönelik suçlamalara karşı yaptığı paylaşım


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV