Gazeteciden siyasilere “bu rezillik size yeter“

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Gazeteciden siyasilere “bu rezillik size yeter“

RİZE SADECE GÜNEY BÖLGESİ VE MERKEZDEN İBARET DEĞİL!!

28 Eylül 2020 Pazartesi 13:29
Bu haber 3096 kez okundu
Gazeteciden siyasilere “bu rezillik size yeter“

2011 yılında başlayan RİZE-DEREZARI - KENDİRLİ Transit yolunun kaderine terk edilmesine yandaş gazetecide isyan etti.  

AKP’ye yakınlığıyla bilinen yerel rizevizyon haber sitesinin sahibi Osman Köseoğlu 9 yıldan beri bitirilemeyen yol çalışması nedeniyle AKP Rize milletvekillerine “bu rezillik size yeter” diyerek veryansın etti. 

AKP ‘ye yakın haberleriyle biline rizevizyon haber sitesi sahibi Osman Köseoğlu, Rize’ de siyasilerin ayrımcılık yaptığını hizmetlerde bölgecilik yapıldığını iddia ederek AKP li vekillerle bürokratları eleştirdi. 

9 YILDAN BERİ YAPIMI DEVAM EDEN YOLUN YÜZDE YIRMİSİ ANCAK BİTTİ 

Osman Köseoğlu ; "AK Parti iktidarının her alanda aktif olduğu dönemde (2011) yılında büyük bir coşku ve heyecanla ilk kazma vurularak başlatılan Rize Kendirli arasındaki 28 kilometrelik yolu 14 kilometreye indiren Derepazarı - Kendirli Transit yolu aradan geçen 9 yıla rağmen daha yüzde 20'si bile bitmeden kaderine terk edildi. 

ERDOĞAN İLK GÖZ AĞRIM DEDİĞİ KENDİRLİ KADERİNE TERK EDİLDİ 

Yolun ilk başladığı yıllarda bir takım istimlak sorunları yaşandı ancak aradan geçen bunca zamana rağmen en az 3 Genel seçim, yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi olmasına rağmen bugün maalesef Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği ve “ilk göz ağrım” dediği Kendirli Beldesi, kaderine terk edilmiş durumdadır. 

Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yaklaşık 2 seneye yaklaştık Derepazarı- Kendirli yolunda bir çivi dahi çakılmadı her şey tamamen durduruldu buraya onca masraflar edildi ortada hiçbir şey yok. 

2012 yılında başlanılan Türkiye'nin en büyük Dünya'nın ikinci tüneli olan Ovit tüneli başlayıp bitti ve ulaşıma açıldı. 

Daha hemen yanı başımızda 2017 yılında deniz üzerinde Dünya' da ilk ve en önemli projelerinden olan Rize-Artvin havaalanı bitme aşamasında gün sayıyor fakat 9 yıldan beri sıradan bir yol çalışması bitirilemiyor. 

BU REZİLLİK SİZE YETER 

Yine geçenlerde, her nedense Rize'ye gelen bütün Bakanların hemen oraya gidip törenlerin yapıldığı Salarha tüneli çalışmalarının sonuna gelinirken ve başka işler bitirilirken ne hikmetse Rize'nin Batı kesiminde bulunan, dolaylı olarak Derepazarı, Kendirli, Kalkandere ve İkizdere ilçeleri ve bölgelerine büyük katma değer ve fayda sağlayacak bu önemli yol projesi 9 yıldan beri bir türlü tamamlanamıyor yol adeta unutuldu. 

Bugün Rize siyasetinde ve bürokrasisinde temsil noktasında sahipsiz kalan batı bölgesi bunun büyük zorluklarını yaşıyor. 

Ben buradan başta Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine, Rize bürokrasisi ve Milletvekillerine Siyasetini yönetenlere sesleniyorum bu rezillik size yeter. 

CUMHURBAŞKANIMIZIN HABERİ YOKTUR 

İnanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın bu olaylardan haberi yoktur, kendisine bu olay ulaşırsa mutlaka gerekeni yapacağından herkes gibi bende eminim. 

BU SİYASİ ZİHNİYET KAYBETMEYE MAHKÜMDÜR 

Yine tekrarlıyorum, Rize sadece Güneysu “ERDOĞAN’IN BABA OCAĞI)  Salarha “AKP RİZE MİLLETVEKİLİ MUHAMMET AVCI’NIN KÖYÜ” ve merkezden ibaret değil, Rize'nin Batı bölgesini yok sayan siyasi zihniyet kaybetmeye mahkûmdur. 

Ben burada bir not düşmek istiyorum. Bu skandal durumu Cumhurbaşkanımıza ulaştırıncaya kadar haberlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV