Flash Haber! "TÜRÜT'ÜN İFTİRA ATIP ATMADIĞI ARAŞTIRILACAK" !!!

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Flash Haber! "TÜRÜT'ÜN İFTİRA ATIP ATMADIĞI ARAŞTIRILACAK" !!!

TÜRÜT BU KEZ BAŞKA BİR FETÖ DAVASIOYLA İLGİLİ GÜNDEMDE !

12 Kasım 2020 Perşembe 17:29
Bu haber 3781 kez okundu
Flash Haber!
Adı Rize'de görülen  FETÖ davasında gündeme gelen eski bank asya operasyon sorumlusu Enedur Türüt bu kez eski mesai arkadaşı ile arasında yaşanan ve yargıtayda olan bir dava dosyasıyla ilgili açıklanan karar sonrası yeniden Ağırceza mahkemesi tarafından sorgulanacak.

Gençağa KARAFAZLI -ÖZEL HABER

FETÖ'nun ana finans kaynaklarından gösterilen Banka Asya , Rize şubesinde Operasyon sorumlusu olarak çalışan ve  FETÖ iltisaklı olduğu İiddiasıyla  Rize Ağırceza mahkemesinde yargılanıp beraat  eden ancak,  davanın savcısının itirazı üzerine dava dosyası Samsun istinaf mahkemesine gönderilen ve bu gelişmelere rağmen bir devlet bankası olan Emlak Katılım Bankası Rize şube  müdürlüğü görevine atanan Ennur Türüt, bu kez Bank asya da beraber çalıştığı eski şube müdürü Hamdi Yamakoğlu ile beraber görülen bir davada doğru tanıklık yapıp yapmadığı konusuyla gündemde.

YAMAKOĞLU DAVAYI KAZANDI GÖREVE DÖNDÜ

Hatırlanacağı gibi Hamdi Yamakoğlu, Bankasya Rize Şubesinde şube müdürü olarak çalışmakta iken, Banka işlemlerindeki bazı usulsüzlükler nedeniyle 30/11/2014 tarihinde işten çıkarılmış, bunun üzerine hukuk mahkemesinde açtığı işe iade davasını kazandıktan sonra Bankasya Fatsa Şubesine Müdür olarak atanmıştı.

TÜRÜT,BOSTAN ÇEMBERCİ ALEHTE TANIKLIK ETMİŞTİ

Daha sonra AKP'li Çayeli Büyükköy eski belediye başkanı Mustafa Külünkoğlu ile birlikte ayni dosyada  FETÖ  üyeliği suçu ile yargılanan Hamdi Yamakoğlu hakkında Rize Bankasya çalışanlarından Ennur Türüt, Tuncay Bostan ve Ömer Faruk Çemberci aleyhte tanıklık etmiş ve yargılamalar sonucunda Hamdi Yamakoğlu ceza almıştı. 

BANKADA USULSÜZ İŞLER YAPMIŞLARDI BANA İFTİRA ATTILAR

Aldığı cezaya üst yargıda itiraz eden Bankasya Rize  eski Şube Müdürü Hamdi Yamakoğlu, “bu kişilerin  bankada usulsüz işlem yaptıklarını tespit ettiğini ve o nedenle bu kişileri teftişe gönderdiğini, bu nedenle kendilerine bu kişilerin husumetlerinin bulunduğunu kendisine iftira atıldığını” öne sürmüştü.

Yargıtay bu itirazı karara bağladı ve eksik yargılama yapıldığını belirterek davanın yeniden görülmesine karar verdi.

Yargıtay, Ennur Türüt, Tuncay Bostan ve Ömer Faruk Çemberci adlı kişilerin hakkında aleyhinde anlatımlarda bulundukları eski Rize Bankasya Şube müdürü Hamdi Yamakoğlu'nun  kendisine iftira atıldığı yönündeki itirazını yerinde bularak bu kişiler tarafından Hamdi Yamakoğlu'na iftira atılıp atılmadığının incelenmesini istedi. 

TÜRÜT,BOSTAN ÇEMBERCİ'NİN İFTİRA ATIP ATMADIKLARI ARAŞTIRILACAK


Rize Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davada Ennur Türüt, Tuncay Bostan ve Ömer Faruk Çemberci'nin eski şube Müdürleri Hamdi Yamakoğlu'na iftira atıp atmadıkları, iddiaların doğru olup olmadığı araştırılacak.

Yargıtayın bu kararının ardından bu derece tartışmaların odağında olan AKP Rize İl Genel Meclisi başkanı İbrahim Türüt'ün eşi Ennur Türüt'ün bir devlet Bankasına Müdür olarak atanmış olmasını  herhalde bizden başka yadırgayanlar da olacaktır!

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV