FETÖ İLE İLTİSAKLI OLDUĞU İDDİA EDİLEN REKTÖR MARİFETLİ ÇIKTI

banner100

31 Ekim 2020 Cumartesi

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

FETÖ İLE İLTİSAKLI OLDUĞU İDDİA EDİLEN REKTÖR MARİFETLİ ÇIKTI

OKUL YOK ÖĞRENCİ YOK 13 SEKRETER VAR

07 Ekim 2020 Çarşamba 15:52
Bu haber 6102 kez okundu
FETÖ İLE İLTİSAKLI OLDUĞU İDDİA EDİLEN REKTÖR MARİFETLİ ÇIKTI

Gençağa KARAFAZLI

Sayıştay raporlarına göre Türkiye’nin dört bir yanı ‘Hayalet Üniversiteler’ le doldu. Atıl durumdaki fakültelere giden öğrenci yok. Buna rağmen öğretim görevlileri maaş almaya devam ediyor...

Sayıştay'ın TBMM'ye sunduğu rapor atıl durumdaki üniversitelerin durumunu ortaya koyarken raporda Ordu üniversitesindeki kadrolaşmaya dikkat çekildi.

2015- 07 Haziran milletvekili seçimlerinde Ordu’dan AKP milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Ali Akdoğan, Milletvekili seçilemeyince Ordu Üniversitesi rektörü olan Tarık Yarılgaç, 26. Temmuz 2019 tarihinde görevinden alınarak yerine Ordu Üniversitesine Rektör olarak atanmıştı.

Daha önce Gazetecilerin FETÖ ile ilişkileri konusunda soruları yanıtsız bırakan Rektör Akdoğan bu kez Ordu Üniversitesindeki kadrolaşma ile gündeme geldi.

Sayıştay'ın Ordu Üniversitesi 2019 yılı denetim raporu üniversitedeki kadrolaşmanın vardığı boyutu ortaya çıkardı.

Geçmişte FETÖ ile iltisaklı olduğu iddia edilmesine rağmen Ordu Üniversitesine 26. Temmuz 2019 tarihinde rektör olarak atanan Prof. Dr. Ali Akdoğan ‘ın Rektör olarak görev yaptığı Ordu üniversitesi Sayıştay raporlarına göre boş maaş çiftliği.

OKUL YOK ÖĞRENCİ YOK 13 SEKRETER VAR

Henüz faaliyete geçmemiş olan öğrencisi ve binası dahi bulunmayan Gölköy ve Aybastı Meslek Yüksekokullarına 13 sekreter atandığı belirlendi.

Aslen Ordu’lu olan Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rize’de eğitim veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Din Sosyolojisi Anabilim dalında uzunca bir süre görev yapmış ardından AKP den Ordu da aday adayı olmuş ancak Milletvekili adayı gösterilmemişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV