erdoğan'ı böyle kandırdılar!

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

erdoğan'ı böyle kandırdılar!

2 AYDA BİR BÜYÜK ZEVATLAR BURAYA ÇIKARMA YAPIYOR

27 Eylül 2020 Pazar 14:42
Bu haber 5791 kez okundu
erdoğan'ı böyle kandırdılar!

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle Atanmış Ulaştırma Bakanı ve Ovit yolu, İTİBAR, SAYGINLIK, OVİT YOLU VE TOPRAK SATIŞI başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Gençağa AKARAFAZLI

Kösoğlu'nun saygınlık  başlığıyla yazdığı yazıda ilginç detaylar  va.Bir dönem İkizdere ilçesinde yapılan bir açılışta eski bir şantiyenin yeniden boyatılarak Erdoğan'a açılışının yaptırıldığınıda açıklıyor.

İşte Gazeteci Yazar Kösoğlu'nu o dikkat çeken yazısı:

Yıl 1938 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal’in vefat ettiği gün. Türkiye’de yas var.

 Basının iletişimin bugün kadar yaygın olmadığı 1938 de Avrupa ‘da İtalyan radyolarından çıkan şu sesi nasıl anlarsınız.

    İtalyan Radyosu ’Napolyon, Sezar ayağa kalkın büyüğünüz geliyor ’sözünün kesin gerçekliğini şahsen bilmiyorum ama Gogol’da ararsanız bu anonsu veriyor. 

UFUKTA SEÇİM Mİ VAR?

Sözüm itibar ve saygınlık için. Atanmış Ulaştırma Bakanı ve Ovit yolu .Geçen hafta atanmış Ulaştırma Bakanı Oflu hemşerimiz Rize’deydi.

Rize’ye sık sık Bakan gelmesi hayra işaret değil, ufukta seçim mi var sorusunu akla getiriyor. Yapımı devam eden Havalimanı ve Salarha Tünelinde incelemede bulunmuş atanmış Bakanımız.

2 AYDA BİR BÜYÜK ZEVATLAR BURAYA ÇIKARMA YAPIYOR

    2015 yılında delinmeye başlanılan 2.9 km’lik tünel ne bitmez şeymiş.14300 metrelik Ovit 6 yılda delindi 2900 metrelik Salarha 5 yıldır delinemedi ve büyük başarı imiş gibi neredeyse 2 ayda bir büyük zevatlar buraya törenle çıkarma yapıyor.

BUGÜNE KADAR OYALANDIK

Hizmet yapılsın ama Ovitin Yolu gibi yarıda bırakılana da göz yumamayız. Ovit-İkizdere arasındaki 20 km’lik yolda yıllardır bir çalışma yok. Proje ihale denilerek bugüne kadar oyalandık.

Sn. Erdoğan bu durumdan haberdar değildir, haberi olsa şimdiye kadar ihalesi yapılıp çalışmaya başlanırdı. Atanmış Bakan henüz kâğıt üzerinde olan Tren Yolu güzergâhını diline dolayacağına yarıda bekleyen İkizdre-Ovit Tüneli arasına da keşke bir el atsaydı.Yakında Cumhurbaşkanına yapılmayan bu yol hakkında geniş bir dosya verileceği istihbaratını sevinçle aldım.

300 Fabrika açılması

 Yurdun kalkınması için fabrika açılması çok önemli. Fabrikalar üretim yapar, üretim yaparken işçi istihdamı eder.

Buralarda binlerce insan çalışır evine ekmek getirir. Bundan büyük mutluluk olur mu?

    Cumhurbaşkanımız dün Gaziantep’te 300 fabrika açılışı yapmış. Haberlerde Erdoğan törende konuşurken arkasındaki ekranda öyle yazıyordu.

    Antepli bir siyasetçi açılışta yanlışlık olduğunu 45 yıldır çalışan fabrikayı yeni diye açmalarını anlamış değiliz demiş.

ERDOĞANA BOYATTIKLARI ŞANTİYEYİ YENİ DİYE AÇTIRMIŞLARDI

 Benzer açılışa Rize de de şahidim, birkaç yıl oldu.

    Rize’de toplu açılış yapan Erdoğan’a kizdere’deki Köy Hizmetleri şantiye binasını da boyatarak yeni diye açtırmışlardı. Oysa o Şantiye 80 li yıllarda Mesut Yılmaz’ın ANAP’ın Bakanı olduğu dönemde yapılmış ve o tarihlerde haberini yapmıştım.

TOPRAKLARIMIZ DOLAR UĞRUNA SATILIYOR

Yurtdışına Gayrı menkul satışı. Satış deyince dışarıya araba, buzdolabı satışı değil bu.

   100 yıl önce kan akıtarak can verilerek kazanılan T.C. Devletinin toprağı bir avuç dolar uğruna yabancıya satılıyor. Döviz geliyor yapılan doğrudur derseniz kesinlikle katılmıyorum.

   Yıllar sonra o topraklarda elin yabancısı at koşturacak. Ne bayrağını tanır ne atanı, ne dinini, ne dilini, para verip aldım diyecek.  

    Ev alanlar belki normal karşılanabilir ama Anadolu’nun çorak bir ilinde, boğazın muhteşem manzarasında arazi alanlara ne demeli. Avrupa’da veya dünyanın başka yerinde arazi evler satılıyor bunda ne var diyenler olabilir ama onlar bizden değil. Onların örfü başka, dili başka.Biz Türk’üz.

   Bu yurdu kaybetmemek için yedi düvele karşı dişimizle tırnağımızla çarpışarak kazandık.

   250 bin dolar karşılığında arazi alanlara T.C vatandaşlığı da veriliyor. Eyvah ki eyvah elin yabancısı TC. Kimliğini alınca benim oğlumla askere gidecek mi, gidecekse ne kadar güvenilir.

    Ey Ankara yabancıya yurt toprağı satarken bir kez daha düşünmen lazım.”   


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV