Dr. Ali Edizer’e Mesut Yılmaz tepkisi devam ediyor.

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Dr. Ali Edizer’e Mesut Yılmaz tepkisi devam ediyor.

Ali Edizer'e Mesut Yılmaz'a hakaretten Ankara ve Rize’de suç duyurusu

08 Ekim 2020 Perşembe 22:41
Bu haber 3382 kez okundu
Dr. Ali Edizer’e Mesut Yılmaz tepkisi devam ediyor.
Ali Edizer'e Mesut Yılmaz'a hakaretten Ankara ve Rize’de suç duyurusu, Rize DEVA Partisinden ise kınama

Dr. Ali Edizer’e Mesut Yılmaz tepkisi devam ediyor.

Gençağa KARAFAZLI

Çeşitli illerde bulunan 11 Karadeniz Derneği, vakıf ve federasyon Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'a yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle Doktor Ali Edizer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yılmaz’ın hemşerisi dernekler suç duyurusuyla ilgili yaptıkları açıklamada ; “Hasta yatağında sağlık sorunlarıyla mücadele eden bir insana ölüm dilemenin toplumda ayrımcılık yaratacağını bunu başkaca kurumlara ihale etmenin de genel anlamda ne toplumsal inançlara ne örf ve töreye ne de mer'i hukuk kurallarına uymamıştır.

Bu topraklarda hastaya 'Geçmiş olsun' denilir. Hele bunu yapan şüphelinin doktor olması hiç kabul edilebilecek bir durum değildir. Hasta psikolojisini en çok anlamasını beklediğimiz, hastaları iyileştirmekle mükellef bir mesleğin mensubunun hastanın bir an önce ölmesini dilemesi noktasını ise hekimlik mesleğine dair mesleki ve idari kurumların takdirine bırakmaktayız. Edizer tarafından yapılan paylaşımlar, sözünü ettiğimiz vasıfların tümünün dışındadır."

Ellerinde Mesut Yılmaz'ın fotoğraflarını taşıyan grup, açıklamanın ardından Edizer hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "hakaret" ve "nefret ve ayrımcılık fiillerinden dolayı DR: Edizer hakkında Ankara Adliyesine suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan Yılmaz’ın hemşerisi bir grup Rize adliyesine giderek Ali Edizer hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunanlar arasından Yılmaz’ın başbakanlığı döneminde 4 dönem Rize’den milletvekili seçilen eski vekillerden Ahmet Kabil’de vardı.

DEVA PARTİSİNDEN KINAMA
Yılmaz!a yönelik Edizer'in sözlerine bir tepkide  DEVA
 Partisi Rize il başkanı Metin Erdoğan'dan geldi.
başkan Erdoğan; "bu ayrıştırıcı,ötekileştirici nefret dilini şiddetle kınıyoruz.Bu vesileyle eski başbakanımız Ahmet Mesut Yılmaz'a acil şıfalar diliyoruz"

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV