CHP'Lİ RAKICI " Ülkenin geleceği öğretmenlerin elindedir"

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

CHP'Lİ RAKICI " Ülkenin geleceği öğretmenlerin elindedir"

ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYAYI SORGULAMASINI İSTİYORUZ

20 Eylül 2020 Pazar 19:24
Bu haber 3293 kez okundu
CHP'Lİ RAKICI

OKULLAR AÇILIRKEN

ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYAYI SORGULAMASINI İSTİYORUZ

Gençağa KARAFAZLI -

Unutulmamalıdır ki öğretmenine yeterli, sağlıklı ve görev yapabileceği uygun bir ortamı sağlayamayan bir toplum çağın gerisinde kalmaya mahkûmdur, diyen CHP Rize il başkanı Eğitim sekreteri Nazım Rakıcı,  2020-2021 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala bir açıklama yaptı.

CHP’li Nazım Rakıcı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Saygıdeğer Fertleri, diye yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bir toplumu büyütmek ve geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle eğitimi ihmal etmeyeceksiniz. Eğer bir toplumu geri bırakmayı, ekonomik, sosyal ve siyasal olarak geriye gitmesini istiyorsanız;

          Öyle gelip işgal etmek, bombalamak gibi eylemler gerçekleştirmenize hiç gerek yok. Sadece eğitim sistemini bozmanız yeterlidir.       

          Eğitim sistemini bozduğunuz andan itibaren o toplum geriye gider. Bunu en güzel anlatan kişilerden birisi de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ tür.

          Şöyle der Gazi: “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

Çocuklarımızın dünyayı sorgulamasını istiyoruz

          Biz büyümek istiyoruz. Biz ülkemizde huzur istiyoruz. Biz çocuklarımızın çok iyi eğitim almasını ve bütün dünyayı sorgulamasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın öğretmenlerine nitelikli ve kaliteli sorular sormasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın iyi beslenmesini istiyoruz. Biz çocuklarımızın üniversiteyi kazandığında ebeveynlerinin kaygı duymamasını ”0nların yurtları var o yurtlarda kalacaklar “ diye düşünmesini istiyoruz.

         Biz eğitime daha fazla kaynak ayrılmasını ve öğretmenlerimizin “aybaşını nasıl getireceğim” diye endişelenmemelerini istiyoruz. Biz öğretmenlerin toplumun en saygın sınıfı olarak kabul edilmesini istiyoruz. Bizi yetiştiren topluma kazandıran bu günlere getiren kişinin öğretmenler olduğunun asla ve asla unutulmamasını istiyoruz.

Ülkenin geleceği öğretmenlerin elindedir

        Hayata geçirmek istediğimiz tüm bu kıstaslar dikkate alındığında bir ülkenin geleceğinin yine o ülkenin öğretmenlerinin elinde olduğu çok açıktır. Unutulmamalıdır ki öğretmenine yeterli, sağlıklı ve görev yapabileceği uygun bir ortamı sağlayamayan bir toplum çağın gerisinde kalmaya mahkûmdur.

           Biz ileriye gitme kararlılığındayız.

           Kimlerle? Öğretmenlerimizle

           Kimlerle? Öğrencilerimizle

           Kimlerle? Tüm etnik öğeleriyle barışık, bütünleşebilmiş bir toplumla

           Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize hayırlı olması dileğiyle, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.”


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV