CHP’DEN ÇAĞRI “ÇAYDA KONTENJAN KALDIRILSIN”

banner100

04 Aralık 2020 Cuma

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

CHP’DEN ÇAĞRI “ÇAYDA KONTENJAN KALDIRILSIN”

ÇAYKUR’un gizli Genele müdürü Yüce’ midir?

21 Mayıs 2020 Perşembe 13:17
Bu haber 1450 kez okundu
 CHP’DEN ÇAĞRI “ÇAYDA KONTENJAN KALDIRILSIN”
 CHP’DEN ÇAĞRI “ÇAYDA KONTENJAN KALDIRILSIN”

ÇAYKUR’un gizli Genel müdürü Yüce’ midir?

CHP Rize il teşkilatına adına bir açıklama yapan Başkan Saltuk DENİZ, Niyet başka değilse, çayda kota ve kontenjan zorunluluk değildir diyerek kontenjanın kaldırılmasını istedi.

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet -Rize

ÇAYKUR’un perde arkasındaki genel müdür Ekrem Yüce’ midir sorusunu soran CHP İl başkanı Deniz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllarca önce vermiş olduğu sözü hatırlatarak şunları söyledi;

“18 yıl önce Sayın Erdoğan’ın vermiş olduğu sözü yerine getirmesini, çayda kota ve kontenjanı kaldırmasını bekliyoruz. Çay üreticisi tarladaki çaya ilk makası vurmadan kontenjan uygulamasıyla karşı karşıya kaldı.

Birinci gün serbest alımla başlayan ÇAYKUR 2. günün ardından kontenjan uygulamasına geçti. Allah’ın çayına kota mı olur?" sözünü hatırlatarak; çayda kota uygulamasına son verilmesi gerektiğini söylemiştik.

Çay üreticisi çaya makas vurdu kontenjan başladı

Bu konuyu sürekli gündeme getirmemiz sonucunda kota uygulaması kaldırılmasa bile yüksek kota uygulaması hayata geçmiştir. Biz de asıl sorun ortadan kaldırılmamış olmasına rağmen yüksek kota uygulamasını “şimdilik” olumlu görmüş ve ÇAYKUR’a teşekkür etmiştik. Üreticiler için atılan her olumlu adımı destekleriz, ama asıl talebi de gündeme getirmekten vazgeçmeyiz.

Erdoğan’ın 18 yıl önceki sözünü yerine getirin

ÇAYKUR’un, çay üreticisi daha tarlasındaki çaya makası vurmadan kontenjan uygulamasına geçmesi doğru değildir. Kontenjanın da kaldırılmasını her zaman gündeme getiriyoruz her zaman da getirmeye devam edeceğiz. Niyet başka değilse, Çay’da kota ve kontenjan zorunluluk değildir. Niyetin ne olduğuysa bu işten kimin fayda sağladığına göre ortaya çıkar. Biz yine iyi niyetli düşünelim, niyet böyle değil desek bile gerçek olan budur. Şimdi de Sayın Erdoğan’ın 18 yıl önce söylemiş olduğu sözün devamı olan “Çayda kota ve kontenjanı kaldıracağız” sözünü hatırlatıyor ve yerine getirilmesini bekliyoruz.

Perde arkasındaki Genel müdür Yüce’midir?

Halkın faydasına olacak bu talebimizi ısrarla asaleten bir Genel Müdür atanmamış olan ÇAYKUR’a, Sayın Erdoğan’ın konuşması üzerinden Tarım Bakanına, Varlık Fonu yöneticilerine, Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Yüce’ye yapıyoruz.

Bu arada bir büyükşehir belediye başkanının ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyeliğinde ne işi olduğunu da merak etmiyor değiliz. Yoksa perde arkasında ki genel müdür o mudur?

Bir kez daha hatırlayalım…

Erdoğan “Allah’ın verdiği çaya kota mı olur? Biz hükümet olduğumuzda çayda kota ve kontenjanı kaldıracağız” (Yıl 2002, Rize)” diye kaydetti

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV