Çevreciyim diyen CHP milletvekili adayı Av.Remzi Kazmaz’a soruyoruz

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Çevreciyim diyen CHP milletvekili adayı Av.Remzi Kazmaz’a soruyoruz

MUÇEV GERÇEĞİNİ AÇIKLIYORUZ!

01 Eylül 2020 Salı 23:09
Bu haber 9368 kez okundu
Çevreciyim diyen CHP milletvekili adayı Av.Remzi Kazmaz’a soruyoruz
MUÇEV GERÇEĞİNİ AÇIKLIYORUZ!

Çevreciyim diyen CHP milletvekili adayı Av.Remzi Kazmaz’a soruyoruz

KUZEYTVNET-RİZE NABIZ- ÖZEL HABER

Son günlerde MUÇEV ile medyaya yansıyan Muğla belediyesinin ise “sahillerimize çöktüler” açıklaması sonrası sermaye gruplarıyla kurduğu şirketin MUÇEV ilişkileri kamuoyunda Remzi Kazmaz’ın çayın-Çevrenin avukatı duruşunun tartışılmasına neden oldu.

Başlayan bu tartışmalar ışığında bizlerde gerçekler hiçbir zaman karanlıkta kalmayacak yayıncılık anlayışıyla günlerdir tartışılan MUÇEV konusu ve Kazmaz’ın hararetle karşı çıkışının nedenlerini sorgulayarak kamuoyunun merak ettiği ancak bir kimsenin soramadığı soruları şimdi sorma zamanıdır diyerek çevreciyim diyen CHP milletvekili adayı Av.Remzi Kazmaz’a soruyoruz;

-Sahilleri yağmalayıp, parsellediği için halkın tepki gösterdiği, çevre platformlarının ayağa kalktığı sözde vakıf olan MUÇEV adlı şirketi kurtarıp, onun işlettiği yerleri devralmak için müvekkili olduğunuz şirketlerin kurduğu bir fason şirket adına MUÇEV’le masaya oturdunuz mu?

-Eğer bir çevreciyseniz diğer çevreci platformlarla birlikte MUÇEV’e tepki koyman ve onlara karşı mücadele etmen gerekirken onlara bu imkânı veren bakanlığın çağrısına uyarak MUÇEV’le anlaşma masasına neden oturdunuz?

- MUÇEV’le neler konuştunuz, müvekkili olduğunuz şirkete neler önerdiler, siz neler önerdiniz, ipler neden koptu.

- Çevreci iseniz neden MUÇEV’e karşı olan çevreci platformların yanında değilsiniz, neden onlarla karşı karşıyasınız

-Müvekkilliğini üstlendiniz adları geçen şirketlerin yönetim kurulunda bulunan isimlerin AKP’den yağlı ihaleler aldığı iddia edilen ve tapelere düşen bazı kişilerden oluştuğu doğru mu?

-MUÇEV’le masaya oturmak ve işlerini devralmak üzere kurulmuş olan “Deniz kıyı ve çevre yönetimi AŞ.’nin avukatlığının yanı sıra kurucuları arasında yer aldığınız doğru mu?

-Müvekkili olduğunuz şirketlerin yönetiminde bulunan isimlerin Türkiye’nin zenginler kulübünde yer alan isimler olduğu doğru mu?

-Müvekkili olduğunuz şirketlerde yer alan zenginler kulübünün Türkiye’nin ormanlık alanlarını yok eden, fabrikalarıyla, işyerleriyle çevreye ölüm saçan fabrikalarının, işletmelerinin olduğu doğru mu?

-DTO’nun yanısıra şehrin ortasına dikilen Rize AŞ’ninde müvekkili olduğunuz, o nedenle bir çevre katliamı görülen bu yere hiç dokunmadığınız, hatta ortaklarından biri olduğunuz doğru mu? 

Öncelikle bu sorularımızın yanıtlanmasını bekliyoruz.

Umarız bu sorular samimi bir şekilde yanıtlanır ve yayınlayacağımız araştırma dosyamıza katkıda bulunulmuş olunur.

Konunun özü şöyle:

Bakanlığın organizasyonuyla Muğla valiliği üzerinden MUÇEV adlı bir vakıf kurup Ege, Akdeniz hatta Marmara sahillerinin, ormanlarının işletmesi bu şirkete veriliyor. Sözde bu vakıf çevreciymiş. Ortada vakıf görüntüsü var ama aslında bir şirket.

Bu oluşuma MUÇEP diye bir çevre platformu tepki gösteriyor. Bölgede örgütleniyor. CHP milletvekilleri ve yerel siyasiler de bu duruma tepki gösteriyor.

MUÇEV köşeye sıkışınca bu sahte çevreci vakıf gibi bir çevreci kuruluşu olan D.T.O Kıyı AŞ diye bir şirket kuruyor. Bu şirketin kurulmasının amacı çok tepki alan MUÇEV’den buraları devralmak. Kıyı AŞ adlı bu şirkette Remzi kAZMAZ'DA de ortak ve kurucu/yönetim kurulu üyesi olarak yer alıyor.

İddiaya göre Bakanlık bunları MUÇEV’le masaya oturtuyor. Sözde anlaşamıyorlar ve MUÇEV buraları işletmeye devam ediyor. Bunlara karşı olan çevreci platform MUÇEP ise bunların perde arkasında anlaştıklarını öne sürüyor. Muğla Belediye başkanı Osman Gürün'de bunlar "Muğla'nın sahillerine çöktülerdiye tepki gösteriyor. 

KAZMAZ HALKIN DEĞİL SERMAYENİN AVUKATI

Kıyı AŞ nin kurulmasına önayak olan iki sözde çevreci kuruluş var bunların bir Rahmi Koç’un, diğeri Cengiz kaptan’nın kızının. Remzi bunların her ikisinin de avukatı ayrıca.

Yani Remzi, Deniz Ticaret Odasının, Kaptanoğlu’nun IMAK’ın koç’un Turmepasının avukatı.

MUÇEV i kurtarmak için kıyı AŞ ti kurmuşlar ve MUÇEV’le masaya oturmuşlar

Yani MUÇEV’le perde arkası işler çeviren patronlarla birlikte ve MUÇEP yani Muğla çevre platformu bunu böyle görüyor suçluyor. Remzi Kazmaz ise suçlanan blokun avukatı ve ortağı

Bunların işbirliğiyle kurulan kıyı AŞ’nin de avukatı ve ortağı.

Remzi Kazmaz MUÇEV’e atıyor sahte çıkışlar yapıyor hem kendisini hem de ortaklarını aklamaya çalışıyor ancak nafile bir çaba.

Bunun böyle olduğunu kendi söylüyor, Kazmaz başka bir yazıda yazmış ikisinin de müvekkiliyim diye

https://www.turmepa.org.tr/hakkimizda/yonetimimiz

DOĞA KATİLLERİ ÇEVRECİ OLMUŞ

 Koç Sarıyer ormanlarını talan etmiş, ford için Kocaeli ormanlarını filan talan etmiş, diğerleri tersanelerle denizleri, çevreyi mahvetmiş. Hepsi çevreci.

MUÇEV tam yaygınlaşamadı ve buna rağmen iki yılda 18 milyon kazandı. Ortada çok büyük para var.

Öte yandan diyorlar, soruyorlar yerel gazeteciler. Bu şirketi KAR amacıyla kurdunuz, buraya sermaye yatırdınız. Sermayeniz orada çürüyor iki yıldır. Madem bu işten vazgeçtiniz neden şirketi fesih etmiyorsunuz? Neyi bekliyorsunuz?

Ayrıca Remzi kıyı Aş işini savunuyor beyanatlarda. Yine bu işe koyulurum diyor, Yani patronlarla KAR amacı şirket kurup çevrecilik yapacak.

ÇEVRECİ KAZMAZ’IN ÇEVRECİ ORTAKLARI HİÇ YABANCI DEĞİL

Muğla'nın tüm kıyılarının teslim edildiği iddia edilen ve yönetiminde 22. Dönem AK Parti Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu'nun kızı Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Başkanı Şadan Kaptanoğlu Dikici, Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, CHP Rize Milletvekili Adayı, çevreci hukukçu Remzi Kazmaz, Deniz Temiz TÜRMEPA eski Başkanı Tezcan Yaramancı, TOBB Eski Başkanı Fuat Miras'ın armatör oğlu Ömer Faruk Miras ve İlker Meşe'nin (o zaman) bulunduğu "Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi"nin kuruluşunun 16 Mayıs 2017. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ilan edildiği de belirtiliyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV