Av.REMZİ KAZMAZ BENİ DAVA ETMİŞ!

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Av.REMZİ KAZMAZ BENİ DAVA ETMİŞ!

KAZMAZ 'DAN GAZETECİ KARAFAZLI'YA DAVA

20 Ekim 2020 Salı 18:31
Bu haber 6934 kez okundu
 Av.REMZİ KAZMAZ BENİ DAVA ETMİŞ!
Sözde çevreci avukatın (Renzi Kazmaz) gerçekte ne olduğunu gün yüzüne çikartan Gazeteci Gençağa Karafazlı'ya Kazmaz dava açtığını açıkladı.

Kuzeytvnet -

"Çevrenin ve Çayın avukatıyım" diyen aslında sernmayenin ve doğa katliamcilarının avukatı olan AV:Remzi Kazmaz,  haber sitemizin imtiyaz sahibi ÇGD
 Rize şube başkanı İHD MYK üyesi ve Karadeniz sorumlusu Gençağa Karafazlı'ya dava açtı.

Karafazlı ,dava konusuyla ilgili şu bilgileri kamuoyu ve okurlarıyla paylaştı;

 Av.REMZİ KAZMAZ BENİ DAVA ETMİŞ!
 
Ben, sadece doğru bildiklerimi taraf tutmadan yazmaya çalışan, halkın, kamunun yararına gördüğüm her konunun üzerine (kâr-zarar hesabı yapmadan) giden biriyim.


Kimsenin yazamadıklarını, menfaatiyle çeliştiği için yazmadıklarını yazdığım için neredeyse her görüşte olan kişilerle, her dönemdeki bürokratlarla, siyasilerle, STK temsilcisiyle vs yanlış gördüğüm ne varsa, her kim tarafından yapılmış olursa olsun onları sayfalarıma taşıdığım için beni bu nedenle dava edenlerin, küsenlerin içinde farklı siyasi görüşte,farklı inanç ve düşüncede olanlar var. Bu benim yolumun ne derece doğru olduğunu ortaya koymak için yeterli bir ölçü sanırım.

Elbet ben de bir siyasi partiye, bir para merkezine yaslanarak bu gibi kimseleri över, onlara yağ haberleri yapar hatta onlarla şirketler kurup paralar kazanabilirdim.

Veya birilerinin yaptığı ve zaman zaman basına da yansıdığı gibi çevrecilik ayağına çantacılık yapar cukkayı doldurur, yine çevre, deniz, halk vs deyip milleti kolayca kandırmayı sürdürebilirdim.

Bu tipler varsın yollarına devam etsinler, ben doğru bildiğim yoldan şaşmayacağım..

Bu yolun doğru olduğundan emin olduğum için “şeriatın kestiği parmak acımaz” inancıyla sahte, çıkar dostluklarına itibar etmiyor, açılan davaları umursamıyorum. Her tür şikayete karşılık hukukun vereceği kararlara da saygılıyım.

Hukuk yolları herkese açık olsa da, her şeyin sadece hukukla aydınlığa kavuşmasını beklemek yerine her  zaman konularıma, yazılarıma muhatap olanlara da sayfamı açıyor,onların kendilerini savunmalarına fırsat veriyorum.

O bedenle; tıpkı  Remzi Kazmaz’ın yaptığı gibi, konu ettiklerim bir şekilde gelip bulunduğum grupta, kendi sayfamda kendilerini savunabiliyor hatta şahsıma suçlamalarda bile bulunabiliyorlar..

Kazmaz’ın zaman zaman diline doladığı ve suç duyurusunda bulunduğu konuya gelince; 
Kendisi de biliyor ki, MUÇEV (Muğla Çevre Vakfı) konusunda sayfama taşıdığım haber, kendisinin yaşadığı bölgedeki gazetelerin yazdığı bir haberdi. Eğer bizi burada yayınlanmış olan haberi sayfalarımıza taşıdığımız için dava ettiğini söylüyorsa o zaman bu nedene dayalı olarak o bölgedeki onlarca gazeteciyi, çevreciyi de dava etmiş olmalı.
Eğer öyle yapmamışsa onun bahsettiği geçmişteki dostluklarının sahte olduğu ortaya çıkar ki, bu onun tüm dostluklarını sorgulamayı gerektirir.

BİZ NE YAZDIK, KAZMAZ NEYİN PEŞİNDE

Biz, MUÇEV’in sahilleri, mesire alanlarını yağmalamasını bölgede yapılan haberlere dayanarak sayfalarımıza taşırken çevreci bilinen ve o haberler içinde ismi geçen arkadaşımız Av.Remzi Kazmaz’ın isminin yayınladığımız haberler içinde yer almasını engellemek için bir neden görmedik. Zira böyle bir davranış basın etiğine sığmayacak bir durumdu.

Ancak Kazmaz, yayınlanan bu haberler üzerine “MUÇEV’le birlikte olmadığını,hatta onlara karşı olduğunu “ belirtince konuyla ilgili özel bir araştırmaya giriştik.
Ulaştığımız sonuçlar ise Kazmaz’ın yalanladığı haberden daha vahimdi.

Bu sonuçlara göre; çevrenin MUÇEV’e tepkisi yükselince bu kez devreye zenginler kulübü giriyor ve ismi ihale yolsuzluğuyla anılan zamanın Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Sarıyer Ormanlarını yok edip, devletin arazisine üniversitesini kuran Rahmi Koç’un onursal başkanı olduğu(sözde çevreci) bir dernek bir araya gelerek, ..Kıyı A.Ş adlı 5 milyon sermayeli bir dernek kurmuşlar. Sermayesi Deniz Ticaret Odası’nca ödenmiş olan bu şirketin kurucu ortaklarından birisi de  av.Remzi KAZMAZ.

KAZMAZ ayrıca bu şirketin aynı zamanda avukatı..

Bahsettiğimiz dernek değil, bir Anonim Şirket..

Yani kâr amaçlı bir özel kuruluş.

Peki bu şirketin kuruluş amacı ne?

Kuruluş amacı; MUÇEV’in yerini almak..
MUÇEV’e doğan tepki üzerine MUÇEV’in sözleşmesinin feshedilip, onun işlettiği yerlerin kurdukları bu şirkete verilmesini sağlamak..

Sadece bu değil. 
Kazmaz’ın ortağı olduğu ..Kıyı A.Ş adlı şirket bölgedeki tüm sahillerin, mesire yerlerinin işletmesini almaya aday.

Bunun için önce MUÇEV’i devreden çıkarmaya çalışıyorlar. Onunla anlaşmak için Bakanlık nezaretinde masaya oturuyorlar ancak anlaşamıyorlar.

Masada ne konuşuldu, neler teklif edildi bilen yok. Kazmaz da bu konuda suskun.

O gün, bugün .. Kıyı A.Ş hiçbir ihale alamamış olmasına rağmen kendini feshetmiyor, 5 milyon sermayeyi oraya bağlamış durumda.

MUÇEV’in işlettiği bazı yerlerin sözleşmeleri sona ermiş ve Bakanlığın yeni dönem sözleşmeleri MUÇEV’le değil, Kıyı A.Ş ile yapacağı ve işletmesi ihale edilecek yerlerin adım adım Ege, Akdeniz ve Marmara’nın tüm sahillerini, mesire yerlerini kapsayacağı öne sürülüyor.

MUÇEV’in kısıtlı sayıdaki yerleri işletmelerinden 2-3 yılda ettiği kârın 20 milyon civarında olduğu düşünülürse, bu durum, ortaya çıkacak milyonlarca liralık rantın çevreye sahip çıkma, bu yerleri temiz tutma adına kurulmuş olan Kıyı A.Ş şirket ortaklarının cebine indirilmesi demek.

Yani halka ait olan yerleri bedava halkın hizmetine sunmak için uğraşmak yerine bu yerlerden rant elde etmek..!

Biz bu tip işlerde yer alanların çevreci, halktan yana olamayacağını, aksine o görüntüyle halk üzerinden istismarlarla çıkar sağladığını öne sürmüş ve Kazmaz’a bu konuda sorular sorarak bu iddialarının doğru olup olmadığını yanıtlamasını istemiştik.

KAZMAZ, bu kirli ilişki iddialarına yanıt verme yerine beni dava etmeyi burada ve bu fiilini başka mecralarda paylaşıp, duyurmayı uygun görmüş.

Biz, onun bu yöndeki davasını bir onur  madalyası sayarız.

Tarih her şeyi kaydediyor nasılsa..

Gün olur herkesin gerçek yüzü ortaya dökülür..

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV