Avni Kahya ile Hakan Gültekin Mahkemelik Oldu

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Avni Kahya ile Hakan Gültekin Mahkemelik Oldu

AKP'Lİ İKİ BAŞKAN MAHKEMELİK OLDU

23 Ekim 2020 Cuma 20:25
Bu haber 3521 kez okundu
Avni Kahya ile Hakan Gültekin Mahkemelik Oldu

AKP Lİ YENİ BAŞKAN AKP Lİ ESKİ BAŞKANI DAVA ETTİ

Gençağa KARAFAZLI

Ardeşen’in AKP’li Belediye Başkanı Kâhya partisinin, Ardeşen eski AKP’li belediye başkanı Hakan Gültekin’in başkanı olduğu Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ile mahkemelik oldu.

Bir önceki dönem AKP den Ardeşen belediye başkanı olan Hakan Gültekin tarafından üniversitesi arazisi içinde belediyeye ait olan arazinin başkanı olduğu vakfa bedelsiz şekilde bağışladı.

Bu duruma, belediye bedelsiz bağışta bulunamaz diyerek karşı çıkan mevcut AKP’li belediye başkanı Avni Kahya olayı yargıya taşıdığını açıkladı.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada partili eski belediye başkanı Hakan Gültekin’i neden mahkemeye verdiğini şu şekilde aktardı;

ESKİ BAŞKAN BELEDİYE ARSASINI BAŞKANI OLDUĞU VAKFA BAĞIŞLAMIŞ

Ben görevi devraldığımda eski başkan Hakan Gültekin’in döneminde belediyeye ait olan arazi bedelsiz şekilde yine kendisinin başkanlığını yaptığı Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’na bağışlamış.

BELEDİYE KANUNLARINDA BEDELSİZ BAĞIŞ OLMAZ

Eski başkan Ardeşen Belediyesinin arazisini Ardeşen Eğitim Kültür Vakfı’na arazinin % 90’nının bedelsiz bağışlamış, belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir; ama bedelsiz bağış yoktur. Satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir.

VAKİF ARSAYI İADE ETSİN DEDİK ANLAŞAMADIK MAHKEMEYE BAŞVURDUK

Olayı belediye meclisinde arkadaşlarla görüştük.  Madem burada yanlış bir işlem yapıldı bu konuyu, mahkeme yolu ile değil, vakıf yönetimi tarafından yeniden belediyemize iade edilsin, yargı yoluna gitmeyelim dedik.

Fakat yaptığımız tüm görüşmeler sonuçsuz kaldı vakıf iadeye karşı çıkınca ortak bir çözüm yolu bulamayınca yargıya başvurduk ve dava açtık. Dava süreci henüz devam ediyor. Bu mesele Ardeşen Belediye Başkanı olarak sadece benim meselem değil. Bu durum bütün siyasi partiler tarafından gözlemleniyor ne yaptı ne yapmadı diye o nedenle bu sorunu çözmek zorundayız” 

kaynak:sondakikarize

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV