ARTVİN SES’DEN BAKAN KOCA YA

banner100

30 Kasım 2020 Pazartesi

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

ARTVİN SES’DEN BAKAN KOCA YA

“AŞILANMA EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR”

26 Ekim 2020 Pazartesi 21:52
Bu haber 4718 kez okundu
ARTVİN SES’DEN BAKAN KOCA YA
ARTVİN SES’DEN BAKAN KOCA YA

“AŞILANMA EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR”

Gençağa KARAFAZLI -

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Artvin Temsilciliği Artvin ve ilçelerinde yaşanan aşı sorunu ile ilgili Sağlık bakanı Faruk Koca’ya seslendi.

Artvin Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri sendikası temsilcisi Dr. Serhan SAFATLI, Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyoruz; Aşılanma, insanların en temel haklarındandır. Ayrım yapmaksızın tüm sağlık emekçileri başta olmak üzere risk grubunda bulunan herkes gribe karşı aşılanmalıdır” dedi.

ARTVİN’DE AŞI SIKINTISI VAR

Dr. Serhan SAFATLI ; “Tüm ülkede olduğu gibi Artvin ve ilçelerinde de,  zatürre aşısı temininde yaşanan sıkıntılar grip aşısında da yaşanıyor. İlimiz genelinde alınan önlemlerin yetersizliği vaka sayıları artışında karşılığını buluyorken, insanları aşı yapılıp yapılamayacağını öğrenmek için Aile Hekimliklerine yığmak başlı başına virüsün yayılımı için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

BAŞARISIZLIĞIN FATURASI SAĞLIK EMEKÇİLERİNE KESİLİYOR

Kimin ve ya kimlerin nasıl hesapladığı bir türlü anlaşılmayan puanlama ve öncelik sıralaması, Aile Sağlığı Merkezlerinde ve eczanelerde, halk ile sağlık çalışanını karşı karşıya getirmektedir. Salgın yönetiminde ki başarısızlığın faturası sağlık emekçilerine kesilmeye çalışılmakta ve sağlıkta şiddetin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞI UYARILARI CİDDİYE ALMIYOR

Covid 19 salgını nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü, 6 aydan büyük herkesin aşılanmasını önermiş ve SES, TTB ve meslek örgütleri influenza mevsimi başlamadan gerekli önlemlerin alınması konusunda Sağlık Bakanlığını defalarca uyarmıştır. Tüm uyarılara rağmen aşı temini konusunda Sağlık Bakanlığı gerekli hassasiyeti gösterememiştir. 

SAĞLIK EMEKÇİLERİ RISK GRUBUNDA HERKES GRİBE KARŞI AŞILANMALIDIR

Sağlık emekçilerine yeterli ve nitelikli kişisel koruyucu ekipman temini sağlayamayan Sağlık Bakanlığı, şimdi de en riskli grup olan sağlık emekçileri için aşı temini sağlayamıyor.  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Artvin Temsilciliği olarak Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyoruz; Aşılanma, insanların en temel haklarındandır. Ayrım yapmaksızın tüm sağlık emekçileri başta olmak üzere risk grubunda bulunan herkes gribe karşı aşılanmalıdır.” Çağrısında bulundu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV