ARDEŞEN BELEDİYESİ ÖLÜYE CENAZE ARACI VERMEDİ

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

ARDEŞEN BELEDİYESİ ÖLÜYE CENAZE ARACI VERMEDİ

Ardeşen belediyesi açıklama yaptı kamuoyu tatmin olmadı

13 Kasım 2020 Cuma 14:55
Bu haber 4892 kez okundu
ARDEŞEN BELEDİYESİ ÖLÜYE CENAZE ARACI VERMEDİ
ARDEŞEN BELEDİYESİ ÖLÜYE CENAZE ARACI VERMEDİ

Gençağa KARAFAZLI-

Kazada ölenin yakınlarının cenaze aracı taleplerini Ardeşen belediyesi ret edince Pazar belediyesinin verdiği cenaze aracıyla cenazeyi memleketlerine götürdü.

Kazada ölenin yakını Erol Karaman Ardeşen belediyesinin tutumuna tepki gösterince Ardeşen belediyesi iddiaları yalanlamak zorunda kaldı.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ?

Önceki gün Artvin'de seyir halindeyken üzerine kaya düşen otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi.

Artvin-Yusufeli kara yolunun Deriner 4 tüneli girişinde, Onur Aslan'ın kullandığı 43 CNN 037 plakalı otomobilin üzerine yamaçtan kopan kaya parçası düştü. Yaralanan sürücü Aslan, jandarma ve sağlık ekiplerince araçtan çıkarılarak Artvin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Aslan, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“ARDŞEN BELEDİYESİ CENAZE ARACI VERMEDİ PAZAR BELEDİYESİNE GİTTİM”

Yaşanan ölümlü kaza sonrası Kazada ölenin yakını Erol Karaman, Ardeşen belediyesinin kendilerine cenaze aracı vermediğini iddia ederek şunları söyledi;

“Cenazemiz dolayısıyla merhumu Tokat’a götürmek için cenaze aracına ihtiyacımız oldu ve bir Ardeşen’li olarak bağlı bulunduğum ARDEŞEN belediyesine gidip cenaze aracı istedik. En üst birime kadar başvurmama rağmen değerli belediyemiz Trabzon-Erzurum dışına hiçbir şekilde araç tahsil edemeyeceklerini söylediler.

Biz bu durum karşısında en yakın ilçe olan Rize’nin Pazar ilçesi belediyesine gittik. Ardeşen belediyesinin veremeyiz dediği cenaze aracını Pazar belediyesinden istedik. Belediye yetkilileri ise aracın gideceği ilin hiçbir öneminin olmadığını belirterek bize aracı tahsis ettiler.

Desteklerinden dolayı Pazar Belediye Başkanı Sayın Ahmet BASA, Pazar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sayın Osman YÜKSEL’ e de teşekkür ederim.” Dedi

ARDEŞEN BELEDİYESİ İDDİLARI YALANLADI

Ardeşen belediyesinin cenaze aracı vermediği şeklinde yaşanan olayın sosyal medyada tartışma konusu olması üzerine Ardeşen belediyesi yazılı bir açıklama yaptı.

“Ardeşen Belediyesi Vatandaşa Araç Tahsis Etmedi Söylemleri Konusunda Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

Ardeşen Belediyesi Olarak Hemşerilerimizin En Acı Günlerinden Biri Olan Cenaze İşleriyle İlgili (Nakil, Yakınlarının Minibüs Transferi, Yıkama, Kefen, Defin İçin Mezar Kazı ve Tüm Materyalleri) Ücretsiz Olarak Her Daim Karşılamaktayız.

Öte Yandan; Belediyemiz Hemşerilerimizin İstek ve Talepleri Üzerine Bundan Önce Olduğu Gibi Bundan Sonrada Şehir Dışına “İmkânlar Dâhilinde” Araç Tahsisimiz Devam Etmektedir.

Belediyemiz Bünyesinde Hizmet Veren Cenaze Nakil Araçlarımızın Bir Kısmının Görevde Diğer Aracımızın da Uzun Yola Gitmesinin Uygun Olmadığından Dolayı Şehir Dışı Görevlendirmeyle İlgili Bize Gelen Başvurularda Vatandaşımızı Mağdur Etmeme Adına Bu ve Benzeri Durumlar İçin Karşılıklı Araç Tahsisinde Bulunduğumuz İl ve İlçe Belediyelerimize Vatandaşlarımızı Yönlendirmekteyiz.

İl ve ilçelerden araç tahsis edilmediği Durumlarda Bile Belediyemiz Özel Araç Tahsis Edip Vatandaşlılarımızı Hiç Bir Zaman Mağdur Etmemiştir.

Sosyal Medyada Tek Taraflı Bir Yazı ile Çıkan Bu Ve Benzeri Yorum Ve Açıklamaların Bilgi Kirliliğine Yol Açmaması Adına Kamuoyunu Saygı İle Duyurulur.” Denildi.

Belediyenin bu açıklamasında Erol Karaman’ın cenaze aracı talebine yönelik ne tür bir işlem yapıldığı konusunda ise bir açıklık getirilememesi dikkat çekti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV