AKP ARDEŞEN İLÇE KONGRESİ YAPILMADAN BAŞKANKLIĞINI İLAN ETTİ

banner100

20 Ekim 2020 Salı

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

AKP ARDEŞEN İLÇE KONGRESİ YAPILMADAN BAŞKANKLIĞINI İLAN ETTİ

“DEMOKRASİLERDE SANDIK NAMUSTUR”

22 Eylül 2020 Salı 20:24
Bu haber 2998 kez okundu
AKP ARDEŞEN İLÇE KONGRESİ YAPILMADAN BAŞKANKLIĞINI İLAN ETTİ
AKP ARDEŞEN İLÇE KONGRESİ YAPILMADAN BAŞKANKLIĞINI İLAN ETTİ

DİĞER ADAYLAR ERDOĞAN’IN “DEMOKRASİLERDE SANDIK NAMUSTUR” SÖZÜNÜ HATIRLATTILAR

Gençağa KARAFAZLI

AKP Rize de adaylık kavgası büyüyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde 26 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan ve 3 ismin adaylığını açıkladığı AKP 7. Olağan kongresine 4 gün kala mevcut başkan Mustafa Terzi AKP genel merkezinin kendisini tek aday olarak görevlendirdiğini açıkladı.

Başkan Terzi sosyal medya hesabından kongrede tek aday olduğunu açıklaması ardından Ardeşen Belediye başkanı Avni Kahyaoğlu’nun kendisine destek vermesi AKP’li üyelerin ve diğer adayların tepkisine neden oldu.

GENEL MERKEZ GÖREVİ ŞAHSIMA TEVDİ EDİLDİ

Cumartesi yapılacak olan ilçe kongresi öncesi mevcut AKP Ardeşen ilçe başkanı Mustafa Terzi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Genel Merkezimiz ve Rize İl Başkanlığımızın istişareleri sonucu Ak Parti Ardeşen 7.olağan kongresinde İlçe Yönetim Kurulunu oluşturma görevi şahsıma tevdi edildi.

Bu görevi bana layık gören Genel Merkezimize ve il başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve bütünlük içinde kongremizden güçlenerek çıkacak ve Ak davamızın bir neferi olarak hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kongremizin hayırlı olmasını Yüce Allah'tan dilerim. Durmak yok yola devam.” Şeklinde paylaşımda bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI ŞİMDİDEN KUTLADI

Mevcut ilçe başkanı Mustafa Terzi’nin bu paylaşımının altına AKP’li Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya “Beraber omuz omuza yürümekten gurur duyduğum değerli Başkanım, İlçe başkanlığın hayırlı olsun. Hizmet yolunda yolumuz açık olsun.” Diyerek şimdiden kutladı.


DEMOKRASİLERDE SANDIK NAMUSTUR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından AK Parti Ardeşen İlçe Başkanlığı adaylığını açıklayan AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutanoğlu yaşananlara “Demokrasilerde sandık namustur” diyerek tepki gösterdi ardından, AKP’li tüm üye ve delegelere şu mesajı gönderdi.

“Liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Millet nezdinde hafızalara kazınan bir sözünü hatırlatmak isterim "Demokrasilerde sandık namustur." Siz değerli delegelerimizin bu düstur ile özgür iradelerini sandığa yansıtacaklarına kesin gözüyle bakıyor ve desteklerinizi bekliyorum.” Dedi.

ADAYLIK AÇIKLAMAM HACKLENDİ

İlçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan İbrahim Kutanoğlu parti ürerine gönderdiği mesajın ardından bu kez sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, daha önce Ardeşen ilçe başkanlığına aday olduğu şeklindeki açıklamasının hackenlendiğinide iddia etti.

 AKP üyeleri Demokrasi vurgusu yaptı başkan Terzi’nin açıklamalarına tepki gösterdi.

AKP delegelerinden Dursun alı Kutanoğlu ; “kongre yapılıp sandıktan çıkan sonucu beklemeden ilçe başkanını belirlemek ve bu doğrultuda açıklama yapmak delegelerin oyuna ipotek koymak ve Demokrasinin temel Felsefesini kabul etmemek anlamını taşımaktadır delegelerin düşüncelerini hiçe sayarak yapılan bu açıklamaları yanlış buluyor ve sandıktan çıkacak sonucun hayılı olmasını diliyorum” diye

KONGREDE 3 ADAY VAR

26 Eylül Cumartesi Cumartesi günü yapılacak olan AKP Ardeşen ilçe kongresi öncesi mevcut başkan kendisini tek aday olarak atandığını açıklamasına rağmen kongrede mevcut başkan Mustafa Terzi yanı sıra AKP Rize il yönetim kurulu üyesi İbrahim Kutanoğlu, Salih Örsoğlu ile Uluslararası ilişkiler uzmanı bilinen gazeteci, yazar Turgay Terzibaş yapılacak olan kongrede aday olduklarını açıklamıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından kongrede aday olacak isimlerden Turgay Terzibaş ile Salih Orsoğlu’nun kongrede tek aday olacağını açıklayan mevcut başkan Terzioğlu’na tepki olarak adaylıktan vaz geçip diğer aday İbrahim Kutanoğlu’nu destekleyecekleri öne sürüldü.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV