Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın Giresun'daki mitingine sosyal mesafe tepkisi

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın Giresun'daki mitingine sosyal mesafe tepkisi

BU ZORBALIKTIR, ALLAH'TAN KORKUN

02 Eylül 2020 Çarşamba 14:20
Bu haber 4263 kez okundu
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'ın Giresun'daki mitingine sosyal mesafe tepkisi
 Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, gençlik kolları üyelerine sosyal mesafeye uymadığı gerekçesiyle ceza kesilmesine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, Erdoğan’ın Giresun mitingine tepki gösterdi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezinde düzenlenen haftalık  basın toplantısında konuştu. Gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, konuşmasına dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı, Çorum Eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy'u anarak başladı. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Ankara Gençlik Kolları üyelerinin Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı bir gazetenin manşetine yönelik basın açıklaması yapmasının ardından, “sosyal mesafe” gerekçe gösterilerek gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları üyelerinin önceden haber vererek ve sosyal mesafeye dikkat ederek bir basın açıklamasını yaptıklarını hatırlatan Karamollaoğlu, polisin bu kişileri gözaltına almasını eleştirdi.

BU ZORBALIKTIR, ALLAH'TAN KORKUN

“Ayıptır” ifadesini kullanan Saadet Partisi Karamollaoğlu, “Bu zorbalıktır, Türkiye bir eşkıya devleti değildir. 4 saat orada tutuldular. Sosyal mesafeye dikkat etmemişsiniz diye her birine ceza kesiliyor. Allah’tan korkun. Hiçbir şey dünyada karşılıksız kalmaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’da yaptığı mitingi de hatırlatan Karamollaoğlu şu tepkiyi gösterdi:

“Peki Giresun’dakileri nasıl topladınız? Sayın Cumhurbaşkanı milleti bir yerde topladığı zaman sosyal mesafe kuralı ortadan kalkacak, maske de kalkacak, oraya kimse müdahale etmeyecek, ama önceden haber verilerek yapılan bir basın açıklamasından dolayı gençler alınacak karakola götürülecek, 4-5 saat bekletilecek… Türkiye bir hukuk devleti. Türkiye zorbalıkla yönetilen devlet vasfından bir an önce kurtarılmalı.”

Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra halka seslenmiş ardından vatandaşlara çay fırlatmıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV