HDP: Artık yeter, Karadeniz'i rahat bırakın

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

HDP: Artık yeter, Karadeniz'i rahat bırakın

'Bitmek bilmeyen HES projelerine, betona sevdalı imar ve rant anlayışına artık yeter deme zamanıdır.'

23 Ağustos 2020 Pazar 13:49
Bu haber 1509 kez okundu
HDP: Artık yeter, Karadeniz'i rahat bırakın
 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Giresun’daki sel felaketine ilişkin olarak paylaşımda bulundu. Karadeniz’deki HES projelerine ve imar rantlarına tepki gösteren eş başkanlar, “Artık yeter deme zamanı, Karadeniz’i rahat bırakın” dedi.

PERVİN BULDAN: İMAR VE RANTA ARTIK YETER DEME ZAMANI
  
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Giresun’da yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Karadeniz’de yaşananlar kader değil, doğaya düşmanlığın, açgözlülüğün sonucudur. Bitmek bilmeyen HES projelerine, betona sevdalı imar ve rant anlayışına artık yeter deme zamanıdır" tepkisi gösterdi.

MİTHAT SANCAR: ACIMIZ DA ÖFKEMİZ BÜYÜK

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da sosyal medya hesabından HES inşaatları, imar rantlarına dikkat çekti. Sancar, “Giresun’da yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Acımız da öfkemiz de büyük. Karadeniz’de yaşananlar asla kader değildir. Felaketin nedeni dere yataklarının işgali, HES inşaatları, imar rantlarıdır. Karadeniz’i rahat bırakın” dedi. (HABER MERKEZİ)

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV