Eşini “Onursal Koordinatör” yapan CHP'li başkan olayı nasıl açıkladı

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Eşini “Onursal Koordinatör” yapan CHP'li başkan olayı nasıl açıkladı

Deniz Arda’nın “Onursal Koordinatör” unvanlı kartviziti de dikkat çekmişti

25 Ağustos 2020 Salı 09:55
Bu haber 1491 kez okundu
Eşini “Onursal Koordinatör” yapan CHP'li başkan olayı nasıl açıkladı
 

CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediye bünyesindeki Dış İlişkiler Ofisi’ne onursal başkan olarak ataması yönünde haberlere yanıt verdi.

İzmir’in CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediye bünyesindeki Dış İlişkiler Ofisi’ne onursal başkan olarak ataması yönünde haberler çıktı. Deniz Arda’nın “Onursal Koordinatör” unvanlı kartviziti de dikkat çekmişti. Bunun üzerine açıklama yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Eşim en büyük destekçim. Gönüllü olarak belediyede siyasi danışmanım olarak çalışıyor. Avrupa'yı çok iyi tanıyor. Almanya'da doktorasını yapıyor. Hem yol göstericim hem de Avrupa Birliği projelerinde danışmanımız… Onun için vız gelir tırıs gider!” dedi.

Egedesonsoz’ün haberine göre,  Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediye bünyesindeki Dış İlişkiler Ofisi’ne ataması tartışmalara neden oldu. Sosyal medyada “Onursal Koordinatör” başlığı altında açılan hashtag üzerinden çok sayıda kişi duruma tepki gösterirken açılan hashtag Twitter’da trend topic (ülke gündemi) oldu.

ARDA: EŞİM ÜCRET ALMIYOR VE GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYOR

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda yaptığı açıklamada, sosyal medya hesaplarında paylaşılan söz konusu kartvizitin son derece doğal olduğunu ifade etti. Arda “Eşim, her konuda bana yardımcı oluyor. Ücret almıyor ve gönüllü çalışıyor. Bir ayağı Avrupa’da… Kendisini nasıl tanıtacak?” diye sordu.

“BİRİLERİ RAHATSIZ OLDUKÇA ÇAMUR AT İZİ KALSIN PROJELERİNİ DEVREYE SOKUYOR”

Gaziemir Belediyesi’nin başarılarının, söz konusu kartvizitle karartılmaya çalışıldığına vurgu yapan Başkan Arda, “Gaziemir yükselişte… Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilgi odağıyız. Gaziemir Metrosu Projesi tıkır tıkır yürüyor. Benzersiz Sosyal Market Projesi ile göz önündeyiz. Bütün bunlar birilerini rahatsız ediyor. O birileri rahatsız oldukça, böylesi çamur at, izi kalsın projeleri devreye sokuyorlar” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV