Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan: Bu mafya düzeni değişmeli

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan: Bu mafya düzeni değişmeli

Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya tepki gösterdi.

20 Kasım 2020 Cuma 11:04
Bu haber 2752 kez okundu
Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan: Bu mafya düzeni değişmeli
 Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret dolu ifadelerine Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan'dan tepki geldi. Çakıcı'nın iktidardan aldığı güçle tehdit savurduğunu ifade eden Gürkan, "Bu mafya düzeni değişmeli" dedi.

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilmesine tepki gösterdi. Gürkan, sosya medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Mafya lideri özel düzenlemeyle cezaevinden çıkarılırsa o da iktidardan aldığı güçle sayın Kılıçdaroğlu örneğinde olduğu gibi pervazısca tehdit savurabilmektedir. İktidar mensupları da müttefikleri de mafya terörünü rahatlıkla sahiplenmekte. Bu mafya düzeni değişmeli."

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 17 Kasım Salı günkü CHP grup toplantısında yaptığı konuşmanın sonrasında Twitter hesabından Kılıçdaroğlu'na yönelik açık tehditte ve hakarette bulundu. CHP İletişim Koordinatörlüğü de yaptığı yazılı açıklama ile Alaattin Çakıcı hakkında işlem yapılması çağrısında bulundu, "Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı

Savurduğu tehditler sonrasında hakkında hiçbir işlem başlatılmayan Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaretlerine ertesi gün de devam etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "dava arkadaşım" dediği Çakıcı'ya sahip çıkarak, tehditler için "demokratik fatura" ifadesini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığını açıkladı(HABER MERKEZİ)

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV