DEVA Partisi'nden HDP açıklaması

banner100

05 Aralık 2020 Cumartesi

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

DEVA Partisi'nden HDP açıklaması

'MİLLET İRADESİNİ YOK SAYAMAZSINIZ'

08 Haziran 2020 Pazartesi 12:14
Bu haber 1863 kez okundu
DEVA Partisi'nden HDP açıklaması
 Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Çorum'da düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, 'Seçim olursa nerede olursunuz? Örneğin HDP'nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?' sorusuna, "Demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz" yanıtı verdi.

'MİLLET İRADESİNE DOKUNAN HER ELİ KIRMAYA ANT İÇTİK'

Seçime girmiş, devletin resmi mercilerinden seçim yeterliliğini almış ve parlamentoya temsilci göndermiş bir partinin millet iradesinin yok sayılamayacağını belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, "Millet iradesine dokunan her eli kırmaya ant içerek yola çıktık" dedi:

"Kamuoyunun en fazla sormak istediği hadise, ‘Efendim HDP ile olur musunuz?’ Dünyanın merkezi Çorum’dan ifade ediyorum; Parlamentoya resmi yollardan seçilmiş olan kimseyi ayrıştırıcı, ötekileştirici bir dili DEVA Partisi temsilci ve yöneticileri olarak bizler asla kullanmayacağız. Eğer bir engel varsa, suça karıştığı iddia ediliyorsa bu partiyi seçime sokmazsınız. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı açar davasını, Anayasa Mahkemesi de bu partiyi kapatır.

'MİLLET İRADESİNİ YOK SAYAMAZSINIZ'

Seçime girmiş, devletin resmi mercilerinden seçim yeterliliğini almış ve parlamentoya temsilci göndermişse, artık millet iradesini yok sayamazsınız. DEVA hareketi için olmazsa olmaz, millet iradesinin dokunulmazlığıdır. Millet iradesine dokunan her eli kırmaya ant içerek yola çıktık. Dolayısıyla demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz ama seçimler için söylüyorsanız bu ittifakı milletimizle yapacağız." 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV