CHP'den HDP'ye dayanışma ziyareti

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

CHP'den HDP'ye dayanışma ziyareti

HDP'ye dönük operasyonlara karşı dayanışma ziyaretleri sürüyor.

12 Ekim 2020 Pazartesi 22:12
Bu haber 3749 kez okundu
CHP'den HDP'ye dayanışma ziyareti
 CHP Milletvekili Ali Şeker’in de aralarında bulunduğu bir heyet, HDP İstanbul İl Örgütü’ne dayanışma ziyaretinde bulundu. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Kobane eylemlerini gerekçe göstererek aralarında HDP MYK üyelerinin de olduğu 17 siyasetçinin tutuklanmasına ilişkin tepkiler sürüyor. CHP Milletvekili Ali Şeker'in aralarında bulunduğu heyet, HDP İstanbul İl Örgütü’ne dayanışma ziyaretinde bulundu. Gelen heyeti HDP İstanbul İl Eş Başkanları Elif Bulut ve Erdal Avcı, Milletvekili Hüda Kaya ile MYK üyesi Ferhat Encü karşıladı.

HDP: SALDIRILAR KARŞISINDA ORTAKLAŞMAK GEREKİYOR

Ziyarette konuşan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Erdal Avcı, dayanışmanın önemine değinerek, “Bu saldırılar karşısında ortaklaşma gerekiyor. Bu saldırılar toplum içerisinde sadece bize yapılmış gibi görünüyor ama özünde herkese yönelik bir saldırıdır. Bu anlamıyla toplum olarak buna karşı duruşması önemlidir. Bu temelde yapılan ziyaretler buna temel oluşturacak. Bu tip dönemlerde bu şeyler hayati önemdedir” dedi.

Türkiye’nin her yönüyle tek sese mahkum edilmeye çalışıldığını ifade eden  HDP Milletvekili Hüda Kaya, "HDP üzerinde yapılan saldırıların arkasından daha bilinçli saldırıların olacağını gösteriyor" dedi. Kaya, "HDP terörize edilerek, toplumun diğer dinamikleri teslim alınmaya çalışılıyor. Artık hem toplum hem de muhalefet bunun farkına vardı. Ondan dolayı bu ziyaretler ve ortaklaşmalar çok kıymetlidir. Onların bu saldırıları karşısında bizim yan yana duruşumuz onların planlarını boşa düşürecektir” şeklinde konuştu.

CHP'Lİ ŞEKER: KAYYIM, KUMPASTIR
 
Kayyım atamalarını “kumpas” olarak nitelendiren CHP Milletvekili Ali Şeker, birlikte mücadele etme vurgusu yaparak şöyle konuştu:

“Diyarbakır Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, doktor olarak da milletvekili olarak da barış, demokrasi ve insan hakları için son derece değerli katkıları olan bir insan. Aynı şekilde Ahmet Türk de Türkiye Cumhuriyeti devletinden gelmiş geçmiş barıştan yana en çok mücadele kişilerden biri. Bu kişilerin bile görev yapmasına tahammül edilmemesi, kabul edilecek bir şey değil. Bunlar üzerinden demokrasi güçlerini birbirinden koparmaya çalışıyorlar. Bizim çok can yakıcı sorunlarımız var. Bizim bu konularla meşgul ediliyor olmamız bile başlı başına Türkiye’ye büyük bir kötülüktür. Bunun üstesinden gelmek için de belediye seçimlerindeki o birliktelikte olduğu gibi, iktidarın değişmesi için, iktidarın bize biçtiği rolün ötesinde özgüvenle kendi doğrularımız için, hep birlikte demokrasi için mücadele etmek boynumuzun borcudur” diye konuştu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV