Pensilvanya'ya giden dört isim kim CHP li Torun'un adi geçiyor !

banner100

30 Ekim 2020 Cuma

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

Pensilvanya'ya giden dört isim kim CHP li Torun'un adi geçiyor !

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yıl dönümünde

30 Temmuz 2020 Perşembe 21:46
Bu haber 2678 kez okundu
Pensilvanya'ya giden dört isim kim CHP li Torun'un adi geçiyor !
 CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yıl dönümünde Meclis’te yaptığı konuşmadaki bir ayrıntı gözlerden kaçtı. “15 Temmuz bu millete kurulan bir tuzaktır. Ama bu tuzağı 3 odak kurmuştur. Birisi yabancı istihbarat örgütleridir. Diğeri FETÖ’dür. Diğeri de bizzatihi AKP’nin kendisidir” diyerek söze başlayan CHP’li Adıgüzel, konuşmasının devamında “Sadece Ordu’dan Pensilvanya’ya giden 2015 7 Haziran seçimlerinden 3 ay önce giden 4 kişi hem siyaset hem iş dünyasından insanlar vardır, olduğu söyleniyor. Bunlar kimdir? Bunların açıklanması lazım. Sonuçta bakıyorsunuz bunlar dışarda serbestçe dolaşıyorlar” dedi.

CHP’li Mustafa Adıgüzel’in 2015 yılınki 7 Haziran seçimlerinden öncesine işaret ederek, “Ordu’dan Pensilvanya’ya giden 2015 7 Haziran seçimlerinden 3 ay önce giden 4 kişi hem siyaset hem iş dünyasından insanlar vardır, olduğu söyleniyor. Bunlar kimdir? Bunların açıklanması lazım” sözü dikkat çekti.

CHP’li Adıgüzel’in Pensilvanya’ya gittiğini söylediği dört ismin, AKP’nin görevden alınan eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AKP’li eski vekil Oktay Çanak, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ve FETÖ’den ceza alan Boydak Holding’le yakın ilişkisi olan, İstikbal Baysal Mobilya’nın sahibi Metehan Baysal olduğu iddia ediliyor.

Ordu’da ve kulislerde de adı geçen dört isme ilişkin iddiayı, telefonla ulaştığımız CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’e sorduk. Adıgüzel, “isim konusunda net bir bilgiye sahip değilim” derken, iddialarında tüm Ordu’da konuşulduğunu belirtti.

Mustafa Adıgüzel’in 15 Temmuz’da konuyla ilgili yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle:

“15 Temmuz bu millete kurulan bir tuzaktır. Ama bu tuzağı 3 odak kurmuştur. Birisi yabancı istihbarat örgütleridir. Diğeri FETÖ’dür. Diğeri de bizzatihi AKP’nin kendisidir. Çünkü bundan nemalanan ve bu olayı Allah’ın bir lütfu olarak gören kendisidir. Şu aşağıdaki toplulukta gidin bakın yarıdan çoğunun Fethullahla el ele tutuşmuşluğu, kol kola girmişliği, omuz omuza bulunmuşluğu vardır. Biz kendisinin suratını bile görmedik. Yani bu işte beraber yolculuk yapanlar, onlara darbe yapacak imkanı tanıyanlar daha sonra darbe yapıldıktan sonra da sanki bunun mağduru rolünde oraya gitmiş oturmuşlar. Halbuki gerçek böyle değildir. FETÖ’cüler sürekli makam ve mevki elde etmektedir. FETÖ’cülerin işleri yolunda gitmektedir. Biraz önce bahsettim Fatsa’daki bir altın madeni var. Maden işletmeleri orası da dahil, geçmişte FETÖ ile irtisaklı insanlardır. Nereye baksanız sürekli onlar çıkmaktadır. Sadece Ordu’dan Pensilvanya’ya giden 2015 7 Haziran seçimlerinden 3 ay önce giden 4 kişi hem siyaset hem iş dünyasından insanlar vardır, olduğu söyleniyor. Bunlar kimdir? Bunların açıklanması lazım. Sonuçta bakıyorsunuz bunlar dışarda serbestçe dolaşıyorlar. Ama garibanlar, askeri okul öğrencileri ve hatta solcular içerde tutuluyor. Gazeteciler içerde tutuluyor. Hangi gazeteciler? FETÖ’yle mücadeleyi ömrü boyunca yapan ve bunu bir felsefe haline getiren gazeteciler. FETÖ ile mücadele etmiş Sözcü Gazetesine, Cumhuriyet gazetesine, Oda TV’ye dava açacaksınız, FETÖ ile mücadele eden Tele1’i HalkTv’yi kapatacaksınız. Ondan sonra FETÖ’ye methiyeler düzen, birlikte kucak kucağa yatan gazeteci müsveddelerini kanal kanal dolaştıracaksınız. Bu ikiyüzlülüktür, biraz önce bahsettiğim gibi bu sahtekârlıktır, bu bir oyundur, bu bir tiyatrodur.”

SEYİT TORUN’DAN AÇIKLAMA

Odatv’nin haberinin ardından Seyit Torun bir açıklama yaparak iddialara yanıt verdi. Torun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk Partili bir milletvekili ve partide yönetim kademesinde görev üstlenmiş bir siyasetçi olarak her zaman yakından takip ettiğim, toplumsal muhalefetini önemsediğim ve yapılan her saldırıya karşı dayanışma içinde olduğum sitenizin her haberini önemsiyor ve ciddiyetle takip ediyorum. Ancak, bugün OdaTV'de bir haberi şaşkınlıkla ve üzülerek okudum. Haberde, Ordu'daki bazı isimlerle birlikte ABD'ye gittiğim ve Pensilvanya'yı ziyaret ettiğim iddiası dillendirilmektedir.

Buradan açık bir dille ve bütün siyasi kariyerimi de ortaya koyarak ifade ediyorum ki, anılan isimlerle bırakın Amerika'ya gitmeyi, birlikte bir uçağa bindiğimin hatta Türkiye'de bir başka şehre ya da Ordu'nun bir başka ilçesine birlikte gittiğimin ispatı durumunda bütün görevlerimden istifa edeceğimi büyük bir özgüvenle ifade ediyorum. Bu iddianın aynısını Ordulu hemşehrilerim zaman zaman benim üzerimden siyasi rant devşirmeye çalışan kişiden duymuşlardır ancak kendi söylediklerine dikkat çekebilmek adına ne kadar acizleşebileceği tüm Ordu’da bilinen kişilere bir önem atfetilmediği ve bu iddiaların önemsenmemesinden dolayı ben de bu iddiaları ciddiye alarak bir açıklama yapma gereği hissetmedim. Ancak, sitenizde bu konunun haberleştirilmesi nedeniyle bu açıklamayı yapmak zaruri olmuştur.

Hayatımın hiçbir döneminde o anılan şahıslarla birlikte olmadığım gibi, 15 yıl önce katı atık bertarafıyla ilgili bir tesisi Ordumuza kazandırmak için gittiğim, katılımcılarının belli olduğu, ismi geçenlerin 4'üncü kuşaktan akrabalarının bile olmadığı, tamamı kayıt altında bir ABD seyahati dışında bu ülkeye gitmedim.

Hayatımın hiçbir sürecinde ne ABD'deki o meczupla ne de ismi geçen siyasilerle gölgesi bile aynı yere denk düşmemiş birisi olarak bu iddiaları kesin bir dille yalanlıyor, yukarıdaki meydan okumamı bir kez daha yineliyor, Oda TV gibi bir mecranın haksız yere karalanmama hakkıma saygı gereği cevap hakkımı kullandıracağına inanıyorum. Ben bu kararlılıkla bunları söylerken, bu açıklamalarım ismini gizleyen bu siyasinin aciz bir müfteriye dönüştüğünü de ispatlamaktadır.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV