AGD, YANGIN SONRASI HATAY’DA

banner100

25 Ekim 2020 Pazar

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

AGD, YANGIN SONRASI HATAY’DA

biyoçeşitliliğin ve ekosistemin yeniden canlandırılması çalışmaları da yapacağız

14 Ekim 2020 Çarşamba 17:36
Bu haber 3599 kez okundu
AGD, YANGIN SONRASI HATAY’DA

AGD, YANGIN SONRASI HATAY’DA

biyoçeşitliliğin ve ekosistemin yeniden canlandırılması çalışmaları da yapacağız

Genaçğa KARAFAZLI -

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Hatay Şubesi, terör örgütlerinin yaktığı iddia edilen düşünülen ormanlık arazilerde ağaçlandırma çalışması yapacak.

Konuyla ilgili AGD Hatay Şubesi tarafından yapılan açıklamada; Yanan orman arazilerinin vasfının değişmediği açıklamasını yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, bu alanların ağaçlandırılacağını açıklamıştı.

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Hatay Şubesi bu anlamda inisiyatif alarak Bakanlığın çalışmalarını desteklemek için gönüllü oldu.

DUYARLI VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Dernek, binlerce gönüllüsü ile birlikte çalışma yapacağı açıklamasında bulunarak, duyarlı vatandaşları da bu çalışmada gönüllü olmaya davet etti.

Yangın sebebiyle yaraların bir an önce sarılması için çalışmalar yürütecek olan AGD Hatay Şubesi, ormanlık arazilerin ağaçlandırılması çalışmalarına gönüllü destek olacak.

81 İLDEN HATAY’A DESTEK

AGD Hatay Şubesi’nin başlatmış olduğu çalışmaya, AGD’nin 81 ilinde bulunan onlarca dernek gönüllüsü de destek olacak.

AGD Hatay Şubesi tarafından yapılan açıklamanın devamında ise "Ağaç dikmekle kalmayıp; endemik bitki, biyoçeşitliliğin ve ekosistemin yeniden canlandırılması çalışmaları da yapacağız." ifadelerine yer verildi.

“AGD OLARAK HER ZAMAN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

AGD Genel Başkanı Salih Turhan da yaptığı açıklamada; “Orman yangınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yaşanan acıların bir daha yaşanmamasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz. Bölge halkının yaralarının sarılması adına AGD olarak her zaman destek olmaya hazırız.” Dedi.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV