HALKEVİ SERT ÇIKTI “DAVA NEREYE KAÇIRILIRSA KAÇIRILSIN TAKIPÇİSİ OLACAĞIZ”

banner100

26 Kasım 2020 Perşembe

Ordu Üniversitesi Rektörü AKDOĞAN'dan ilginç FETÖ savunması

HALKEVİ SERT ÇIKTI “DAVA NEREYE KAÇIRILIRSA KAÇIRILSIN TAKIPÇİSİ OLACAĞIZ”

HOPA HALKI DUYARLIDIR KATİLLERDEN HESAP SORMA İRADESİNE SAHİPTIR

22 Kasım 2020 Pazar 18:37
Bu haber 1970 kez okundu
HALKEVİ SERT ÇIKTI   “DAVA NEREYE KAÇIRILIRSA KAÇIRILSIN TAKIPÇİSİ OLACAĞIZ”
 Hopa'da katledilen ve Hopa adliyesinden davası görülecek olan Metin Lokumcu'nun mahkemesinin başka bir yere taşınmasına Hopa Halkevi tepki gösterdi.

 “DAVA NEREYE KAÇIRILIRSA KAÇIRILSIN TAKIPÇİSİ OLACAĞIZ” 

Gençağa KARAFAZLI – 

ARTVİN

31 Mayıs 2011 yılında Heslere ve doğa katliamına karşı protestolar sırasında polis müdahalesi sonucu hayatını kaybeden Metin Lokumcu’nun ölümüne ilişkin Hopa adliyesinde görülecek olan davanın başka bir yere nakledilmek istenmesine Hopa halk evi; “Hopa’yı ablukaya alıp bizden Metin Metin Lokum ‘cuyu alanların karşısında sessiz kalacağımızı mı düşünüyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. 

2011 yılında Hopa’da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingi sırasında, çay politikalarına ve HES projelerine karşı gerçekleşen protestolara polis müdahale etmiş müdahale esnasında Metin Lokumcu hayatını kaybetmişti. 

MAHKEMENİN TAŞINMA GEREKÇESİ GÜVENLİK 

24.Aralık 2020 tarihinde Hopa 2.Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek olan” Gaz kullanarak Metin Lokum cünun ölümünden taksir düzeyinde sorumluluğu olan kamu görevlileri ve kolluk güçleri”  hakkında açılan davanın güvenlik gerekçesiyle yerinin değiştirilmesi talep edildi. 

31 Mayıs 2011 yılında, memleketimize ve doğamıza sahip çıkıyoruz diyen Hopalılara, Dönemin Başbakan’ı Tayyip Erdoğan’ın mitingi bahane edilerek Polis saldırı gerçekleştirmişti.  

Polisin yoğun gaz kullanımı ve orantısız müdahalesi sonrası Metin Lokumcu’nun ölümüne sebep olanlar, 24 Aralık’ta Hopa 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek olan davayı “Davanın yayın organları aracılığı ile gündemde tutulması ve Hopa ilçesi ve bölge genelinde toplumca takip edilen dosya olması nedeniyle” davanın başka bir ile naklini istiyor. 

HOPA HALKI DUYARLIDIR KATİLLERDEN HESAP SORMA İRADESİNE SAHİPTIR 

Mahkemenin Hopa adliyesinden güvenlik gerekçesiyle başka bir yere taşınmasına Hopa Halkevinden tepki geldi. 

Hopa halkevinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada; “2011 Yılı 31 Mayıs'ında Gazlarla, tomarlarla, çevik kuvvet polisleri ve özel kuvvetleriyle Hopa’yı ablukaya alıp bizden Metin lokumcu ’yu alanlar karşısında sessiz kalacağımızı mı düşünüyorsunuz.  

Evet, Hopa Halkı duyarlıdır katillerden ve sorumlulardan hesap sorma iradesindedir. 

9 sene önce Hopa Meydanında deresine, suyuna, yaşam hakkına sahip çıkan Hopalılar; kendilerinden kaçırılmak istenen bu dava nereye kaçırılırsa kaçırılsın takipçisi olacak cürete sahiptir.  

Hopalıların kalbi halen Metin Lokumcu ile birlikte atıyor.  

Bu davayı Hopalıların vicdani, adaleti ve mücadelesinden kaçıramayacaksınız! Takipçisiyiz, takipçisi olacağız” denildi. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV