17 Ekim 2017 Salı

Çay TV sahibi Külünkoğlu hakkında FETÖ'dan suç duyurusu

Uluslar arası ilişkiler ve ülkemizin durumu

28 Mart 2016, 21:32
Bu makale 663 kez okundu
Uluslar arası ilişkiler ve ülkemizin durumu
Hasan AZAKLI
 Son yıllarda özellikle Ortadoğu'da gelişen siyasi karışıklıklar,
 
 İnsanlık tarihi için bir kara leke olarak geçecek duruma ABD emperyalizminin ve onun peykleri koalisyon güçlerinin Ortadoğu halklarını gerek mezhepsel olarak gerek ırksal olarak boğazlaştırılmak istenmesi,
 
IŞİD gibi akla durgunluk verecek vahşeti uygulayan örgütü yaratmaları insanlık için unutulmayacak bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Süryani, Kürt, Türkmen, Ermeni, Şii, boğazlamaları tamamen emperyalistlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin koordineli olarak oynadığı bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.
 Bu vahşette temel amaç petrol bölgelerine ve yağmalamaktır.
 
Esasen bu topraklarda yaşayan halkların en doğal sahibi olması gereken bu zenginliklerden mahrum etmek için halklar boğazlanmakta, güçler maşa olarak oluşturdukları IŞİD gibi dinsel görüntülü vahşi salmış bulunmaktadır.
 
 Bu çok yönlü saldırgan ve vahşi politikalar karşısında ülkemizi yöneten siyasi irade pervasızca halklarımız için çok tehlikeli bir siyasi taktikleri işe koşmaya çalışmaktadır.
 
Çetelerinin gerek Şengal'de Ezidilere, gerek Telafer'de Türkmenlere, Kürtlere karşı yaptığı vahşi saldırılara karşı tamamen bu saldırıları destekleyici, yönlendirici bir siyasi tutum almış bulunmaktadırlar.
Uluslararası arenada gerekse ülke içinde içinden çıkılmaz bir felakete doğru sürüklemektedir.
 
IŞİD'in insanlara karşı uyguladığı boğazlama, yapılan protestolara karşı sivil kontra güçler salınarak siyasi kargaşa yaratılmak istenmektedir.
 
Yöneten siyasi irade olan AKP hükümeti pervasızca ülkemiz halklarını birbirine düşürücü edimsel bir siyasi tutum içerisine girmekte ve hükümet yetkilileri birbirine düşürmeye çalışmaktadırlar.
 
 Uluslararası arenada komşularla olan sıfır sorunlar bir anda ateş topuna döndürülmüş bulunulmaktadır. Esad ve Suriye düşmanlığı ve de Suriye'nin iç işlerine gösterilmiş bulunulmaktadır.
 Aynı strateji komşumuz Irak içinde uygulanmakta, sonucunda bir anda ülkemiz halkları ile diğer ülkelerin halkları arasında düşmanlık duyguları yayılmaktadır.
 
 Uygulanan ırkçı, mezhepsel ve şoven politikalar halkların kardeşçe bir arada yaşama tutumunu ve isteğini boğmaya ve köreltmeyi hedeflemektedir.
 
Uygulanan bu şoven, ırkçı ve de mezhepsel politikalara karşı tüm demokrasi güçlerinin, halkların yapacağı ve de alacağı en doğru tutum bu dayatılan ilkel politikaları reddetmek, stratejiyi çürütmek halkların birliği, kardeşliğini ve de eşitliğini tesis etmektir.
Kaynak:Hopam.com

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
ARŞİV