Yüce'ye 3 maaş alacak çaykur şimdi kurtulacak!!!
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

Yüce'ye 3 maaş alacak çaykur şimdi kurtulacak!!!

25 Ocak 2020 Cumartesi 13:11
Bu haber 1622 kez okundu
Yüce'ye 3 maaş alacak çaykur şimdi kurtulacak!!!
 Çaykur Eski Genel Müdürü,eski DOKAP Başkanı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem Yüce,Çay işletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine, 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 8. Maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3 Nolu maddeleri gereğince 24 Ocak 2020 tarihinde  yeniden atandı.


2003 2011 yılları arasında da ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevinde bulunduktan sonra 7 yıl DOKAP Başkanlığını yapan Ekrem Yüce,25 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 2. kez Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim kurulu Başkanlığına getirilmiş,ancak kısa bir zaman sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığna aday gösterilmişti.


Yüce'nin de atandığı Çaykur Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeleri, Genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim ,Genel Müdür Yardımcısı Süleyman pınarbaş, İsmail Soba ve Ali Kemal Yıldız'dan oluşuyor.

Çaykur şimdi kurtulacak!

 Çay işletmeleri genel müdürlüğü içinde bulunduğu ekonomik krizden nasıl kurtulacağı tartışmalarının yaşandığı şu günlerde  kamuoyunu rahatsız eden bir atamayla yeniden tartışılan bir kurum olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Çaykur genel müdürlüğü vekilliği görevini yürüten Yusuf Ziya Alim'in bu göreve asaleten atanması için sosyal medya üzerinden Rize'de çeşitli kampanyalar yürütüldüğü şu günlerde  çaykurda boş bulunan yönetim kurulu üyeliğine eski genel müdür Ekrem Yüce'nin atanması Rize de büyük tepki ile karşılandı.
Rize de bir çok vatandaş bu göreve getirilecek bir çok Rize'li ismin olmasına rağmen Yüce'nin bu göreve getirilmesi kabül edilemez olarak değerlendirildi.

Ekrem Yüce 'nin yeniden çaykur da görev alması akla Yüce'nin görev yaptığı dönemlerde çaykurun içinde bulunduğu durumunda gündeme gelmesine neden oldu.
Yüce görev yaptığı yıllarda 3 dönem hariç tüm dönemlerinde zarar ettirdiği özellikle çaykur işçilerinin sendikal haklarını baskıyla gasp ederek içilerin zorla sendika değiştirmesinin de mimarı olarak biliniyor.

Yüce ye milli piyango vurdu! 3 maaş birden alacak!

Çay işletmeleri genel müdürlüğü yönetim kurulu üyeliğine atanan Ekrem Yüce bu göreve atanmasıyla şimdi 3 maaş birden alacak.Bilindiği gibi Yüce çaykurdan emekli maaaşı ,Belediye başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden dolayı 3 maaş birden alacak.
Öte yandan Yüce'nin çaykur yönetim kurulu üyeliği görevinden alacağı  maaşı yoksullara dağıtacağı iddia edildi.

İşte Yüce'nin çaykur karnesi!!


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV