14 Aralık 2018 Cuma

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti. 3 Polis Yaralandı

Yaşam alanlarını savunmak eşkiyalıksa gurur duyarız

07 Mart 2018 Çarşamba 18:30
Bu haber 655 kez okundu
Yaşam alanlarını savunmak eşkiyalıksa gurur duyarız

Yaşam alanlarını savunmak eşkıyalıksa gurur duyarız

07 Mart 2018 Çarşamba 18:30

Fındıklı halkının dereleri ve topraklarını savunması yerel bazı haber sitelerinde “Eşkiyalık” olarak tanımlanması yaşam savunucularını adeta isyan ettirdi.

Yaşam savunucularından Hüseyin Acar yerel yayın yapan iki haber sitesinin yaşam savunucularının geçen hafta gerçekleştirdikleri eylemle ilgili yayınladıkları haberlere sert tepki gösterdi.

Yaşam alanlarını savunmak Eşkıyalıksa bundan guru duyarız diyen Acar kamuoyuyla şu bilgileri paylaştı..

KAMUOYUNA  DUYURULUR

Olay 53 ve Pazar 53 haber siteleri yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeler nedeniyle şiddetle kınıyorum. Haber kaynakları yanlış ama sponsoru çok iyi olduğu bellidir.

  Gelenler gerçek bilim adamları iseler niçin devletin ve yerel yöneticilerin ve halkın haberi olmadan pazar günü ve gizlice vadiye giriyorlar? İlk köyde karşılaştıkları muhtar durumu anlatıp Yaylacılar Köyü muhtarına haber verelim deyince niçin haber vermeyin demiş? Kaçan 3. araçta kimler vardı? Bilim adamı olanlar  " kimsiniz, niçin geldiniz deyince yanındakine başkan ineyim mi deyip beline sarılması doğru mudur? Misafir gittiği yere davetli gider, selam verir ve gittiği yeri talan etmez. Bu nasıl misafirliktir? 11 yıldır vadi halkı olarak gelenleri geliş amaçlarına uygun olarak karşılamıştır, yine öyle devam edecektir. Sit alanı ilan eden devlet değil mi?

YAŞAM ALANLARIMIZI SAVUNMAK EŞKIYALIK İSE BUNDAN GURUR DUYUYORUZ

 Buralarda günlerce incelemeler yapıp sit alanı ilan edenler bilim adamları değiller mi? Şirketin sit alanından çıkarılması için Rize İdari mahkemesine itirazı sonucu Ankara’dan gelenlerle mahkemeler ve bilimsel raporlarla kararlar niçin göz ardı ediliyor? Bilime, hukuka ve halka rağmen Çevre bakanlığı ve il müdürlüğü kime hizmet etmek istiyor? Halkın mı şirketin mi yanındadır belli ediyorlar. Halkın elinden alınıp şirketlere verme yetkilerini kimlerden alıyorlar? Millî parklar, sit alanları doğal ve tarihi değerlerimiz olan koruma altındaki yerler niçin talan ediliyor ve imara açılıyor? Özel AKS mühendislik kimin adına geliyor ve kime hizmet ediyor? Vatanımız, toprağımız ve suyumuz için yaşam alanlarımızı savunmak eşkıyalık ise bundan gurur duyuyoruz. Devlet varsa halkının sayesindedir. Ne devlet ne de şirket bu halkı yok sayamaz. Güçlerle geliriz diyenlere en iyi örnek Çanakkale’dir. Bu vatan için kanlar dökülmüş, canlar verilmiştir. Bu ruh ve inanç ruhumuzda vardır. Yine bedel ödeyecek evlatlarımız vardır, askerlerimiz, polislerimiz, halkımız vardır.

Savunanlar belli, talancılar belli devlet tarafını belli etmelidir. İktidar, şirket ve gerçek bilim adamları iseler Şenöz’ü, İkizdere’yi, Güneysu’yu, Uzun gölü, Hayrat vadilerini ve tüm talan edilen yerleri incelemeye alsınlar. Koruma altında olan 28 ilde 90'a yakın alanda özel şirketin görevlileri kim için ve ne amaçla yeniden araştırmalar yapıyor? Bakanlıklar, müdürlükler, bilim adamları, mühendislerin çoğu proje yaparlar, asla çevreci olamazlar. 

YANDAŞ BASIN VE BAZI YALAKALAR

Çevreci ve gerçek sahipleri oralarda yaşayanlardır. Gelenlerin içinde Rize ve Trabzonluların da aralarında bulunması çok üzücüdür. Umarım yanlışlarını anlamışlardır. Yandaş basın ve bazı yalakalar tarafından bu vadi halkını vatan haini, çapulcu, cahil, pislik, Marksist zihniyetler ve terbiyesizler olarak lanse edilmesi çok üzücü ve çok tehlikeli söylemlerdir. Bu halkı birbirine düşürmeye, devletle halkı karşı karşıya getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Tarihte örnekleri çok olduğu gibi günümüzde açıkça görülen örnekler vardır. Bilim bilimi ile uğraşsın, devlet halkına kulak tıkamasın, herkes kendi işine baksın. Tarih Fındıklı halkının mücadelesini de; bu vatana ve halka ihanet edenleri de asla unutmayacaktır.


468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV