Viçe Festivali 'Sanat yasak tanımaz' sloganıyla başlıyor
06 Nisan 2020 Pazartesi

İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!

Viçe Festivali 'Sanat yasak tanımaz' sloganıyla başlıyor

20 Ocak 2020 Pazartesi 19:09
Bu haber 1117 kez okundu
Viçe Festivali 'Sanat yasak tanımaz' sloganıyla başlıyor
 Sanat yasak tanımaz

Gençağa Karafazlı-Rize...
25-26 Ocak tarihlerinde Rize’nin çamlı Hemşin ilçesi Ayder yaylasında düzenlenecek olan kar şenliğin programına katılacağı önceden duyurulan sanatçı Selçuk Balcı ‘nın Rize valiliği tarafından “gezi eylemcisi” olduğu ileri sürülerek programa katılmasının engellenmesi sonrası Türkiye’nin birçok bölgesinden destek mesajları geldi.

Karadeniz müziğinin usta yorumcularından sayılan Sanatçı Balcı’nın Kar şenliğine katılmasının engellenmesi sonrası vatandaşlar çeşitli sosyal medya hesaplarından destek çağrısı yaptı. Bu çağrılar sonrası CHP li bazı belediyeler Balcı’ya sahip çıkarak belediye etkinliklerine davet etti.

Artvin Kemalpaşa Belediyesi başta olmak üzere bir çok belediyenin çağrısı sonrası ilk somut adımı Rize’nın Fındıklı ilçesi belediyesi attı.

Fındıklı belediyesi;  ‘Sanat yasak tanımaz’ sloganıyla  “Doğasına, suyuna sahip çıkan sanatçılarımız var bizim. Sırf bu yüzden sahneye çıkmaları engellenmeye çalışılan çocuklar. Bizim cesur çocuklar ''sanat yasak tanımaz'' diyerek 25-26 Ocak'ta Viçe Festivali etkinliklerinde sahneye çıkıyorlar. Gelin hep birlikte  gökyüzüne şarkılar söyleyelim. Şeklinde halkı viçe Festivaline çağırdı.
Sanat yasak tanımaz...” 

Yaşanan bu gelişmeler sonrası ,25-26 Ocak’ta gerçekleşecek olan Viçe Festivali Kış etkinliklerine ve gerçekleştireceğimiz sokak ve kafe açılışlarına tüm bölge halkı davetlidir.
Doğup büyüdüğümüz, çayını, fındığını topladığımız Karadeniz’in güzel halkıyla buluşmaya geliyoruz. 26 Ocak Pazar, herkesi Rize Fındıklı 100. Yıl Atatürk Parkına davet ediyoruz. Konserimiz ücretsiz ve halka açıktır.
[email protected]şeklinde özel sosyal medya hesaplarından çağrıda bulundu.
Etkinliğe ,Apolas Lermi,Korhan Özyıldız,Tanju Topal ve Yusuf Aydın adlı sanatçılarda katılacak..
Festivaleçevreillerden ve Türkiye'nin bir çok bölgesinden ınsanların katılacağı ve coşkulubir etkinliğin olacağı öğrenildi...


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV