Vali,Sağlık Müdürünü Yalanladı
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Vali,Sağlık Müdürünü Yalanladı

"Vaka sayısı artışa geçti haberleri gerçeği yansıtmıyor"

14 Mayıs 2020 Perşembe 23:17
Bu haber 810 kez okundu
Vali,Sağlık Müdürünü Yalanladı
Koronavirüs salgınına karşı Rize ve ilçelerinde yürütülen mucadelede büyük özveri ile çalışmalarından dolayı taktir toplayan sağlık çalışanları ve Rize il sağlık müdürü Mustafa Tepe'yi zor durumda bırakan açıklamalar vatandaşların kafasını karıştırdı.

Gençağa KARAFAZLI -kuzeyTVnet-

Bir süre önce sağlık bakanlığı Türkiye de vakaların yeniden arttığı illerin haritasını yayınlamış ve bu haritada Rize'de vakaların artış gösterdiği iller arasında gösterilmişti.
Bakanlığın bu açıklaması sonrası geçen hafta "vakalar artmaya başladı" şeklinde açıklama yapan ve  Rize halkını uyaran Rize il sağlık müdürü Mustafa tepe'yi Rize valisi yalanladı.

Vali Kemal çeber, "Vaka sayısı artışa geçti haberleri gerçeği yansıtmıyor" diyerek tepeyi yalanladı.

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize'de Korona virüs vaka sayılarının yeniden artışa geçtiğini şeklinde basında çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Vali Çeber "İlimiz şuan çok iyi durumda. Haberleri yazan arkadaşlar itina ile hazırlıyordur ama bizim açımızdan baktığımız zaman doğru değiller. Fakat ben bazen caddelerden sokaklardan fotoğraflar istiyorum ve görüyorum ki kalabalıklar böyle devam ederse o haberler doğru olacak" dedi.

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe Bakanlığın açıklamaları sonrası ne demişti?

Yeniden vakalar artmaya başladı

Sokakların kalabalıklaşması, iftar buluşmaları sosyal mesafe kurallarınna uyulmaması ve salgın bitmiş gibi rehavete kapılananlar İlimizde son günlerde ciddi anlamda düşen vaka sayılarında yeniden artışlar yaşanmasına neden olmaktadırlar.Tehlike asla geçmiş, virüs etkisini kaybetmiş değildir. Virüs tedbiri elden bıraktığımız anda kapımızdan içeri girecek kadar yakınımızdadır.

Verilen emeği boşa çıkarmaya kimsenin hakkı yoktur

Hiç kimsenin haftalarca evinden dışarı çıkmayan, kurallara uyan, sevdiklerini dahi görmeyen insanlarımızın ve sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere yoğun emek sarf eden tüm çalışanların, hatta sokaklarda oyunlar oynamayan çocuklarımızın emeğini ve özverisini ziyan etmeye, boşa çıkarmaya hakkı yoktur. 

Uykusu gelen canavarı tekrar uyandırmaya başladık

Özetle gereksiz yere sokakları doldurmayla asla alınmayacak hayati bir riski kabul etmiş oluyoruz. Her sokağa çıktığımızda, her kalabalıklaştığımızda görüyoruz ki virüs de kıpırdamaya başlamaktadır. Bu durum yok etmeye çalıştığımız, uykusu da gelen canavarı tekrar uyandırmaya benzer. 

Lütfen rehavete kapılmayalım. Halen kalabalıklaştıkça virüsün yayılım hızı artmaktadır. Şuan bütün kontrol elimizdedir. Ama bunu kaybederek, asla geri dönmeyelim.” Diyerek vatandaşları daha duyalı olmaya evde kalmaya çağırmıştı.

Şimdi merak edilen konu şu. Bir ilin valisi kendisine bağlı kurum amirinin bu açıklamaları yaptığını bilmiyormuydu?

Sayin vali sağlık müdürü Tepe'yi yalanlamakla kalmadı bakanlığın açıkladığı vaka haritasınıda yalanlamış oldu, 

Geçen hafta yapılan bu açıklamanın ardandan bunca süre geçmesine rağmen sayın vali bu güne kadar neden bir açıklama yaparak  sağlık müdürünün açıklamasıyla ilgili bir düzeltme yapmadı?

Yoksa kamuoyundan birşeyler mi saklanıyor?

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV