Vali Yasaklı Çocuklarla Buluştu
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Vali Yasaklı Çocuklarla Buluştu

Vali Çocuklar, 4 saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi

13 Mayıs 2020 Çarşamba 15:18
Bu haber 304 kez okundu
Vali Yasaklı Çocuklarla Buluştu
Yasak sonrası kısa sürelide olsa sokağa çikan Çocuklar, 4 saatlik Süreyi İyi Değerlendirdi

Gençağa KARAFAZLI -kuzeytvnet-Rize

Bugün itibari ile sokağa çıkma kısıtlamaları 4 saatliğine kaldırılan 0-14 arası çocuklar Rize valisi kemal çeber ile açık havada güzel dakikalar geçimenin keyfini yaşadılar.
İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile 0-14 yaş arası çocukların, sokağa çıkma kısıtlamasının saat 11.00 ile 15.00 arası esnetilerek, 4 saat süre ile dışarı çıkmalarına izin verilmişti. Kendilerine verilen izin dışarı çıkan çocuklar güzel havanın tadını çıkardılar. 

Rize Valisi Kemal Çeber, 4 saatlik süreyi değerlendirmek için Valilik önündeki alana gelen çocukların yanına gederek onlarla sohbet etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen sohbette; Pandemi sürecinde evde neler yaptıkları, eğitimlerinin nasıl gittiği, neleri özledikleri gibi konu üzerine diyalogların geçtiği sohbetin ardından Vali Çeber, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve salgınla ilgili tedbirleri hiç aksatmamalarını istedi. 

her geçen gün daha iyiye gidiyoruz
Vali Çeber, çocuklarla gerçekleşen sohbetin ardından yaptığı değerlendirmede; “Çocuklarımız, Pandemi sürecinden tıpkı büyükleri gibi büyük bir olgunluk gösterdiler ve evlerde bizim en büyük destekçilerimiz oldular. Devletimizin salgın konusunda aldığı ve uygulamaya koyduğu tedbirler sonucu her geçen gün daha iyi sonuçlar alınmakta.

Bu olumlu tablo ile birlikte, kademeli normalleşme süreci içerisinde çocuklarımız-gençlerimiz evlerinden çıkarak baharın tadını bir nebze olsun yaşama imkanı buluyorlar. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor” şeklinde konuştu. 
Vali Çeber, konuşmasının devamında;  “Her ne kadar çocuklarla birlikte oynamak, onlara sarılmak istesek de henüz salgını tam anlamıyla atlatmış değiliz. Bu yüzden bu normalleşme sürecinde daha fazla hassasiyet göstererek oluşabilecek ikinci dalganın önüne geçebiliriz“ ifadelerine yer verdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV