Vali Çeber “çay sezonu geliyor aksaklıklara dikkat edelim”
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Vali Çeber “çay sezonu geliyor aksaklıklara dikkat edelim”

Vali Çeber, Kaymakamlarla Video Konferans İle Rize de çalışmaları konuştu

06 Nisan 2020 Pazartesi 16:31
Bu haber 1217 kez okundu
 Vali Çeber “çay sezonu geliyor aksaklıklara dikkat edelim”
 Vali Çeber “çay sezonu geliyor aksaklıklara dikkat edelim”

Vali Çeber, Kaymakamlarla Video Konferans İle Toplantı Yaptı

Gençağa Karafazlı..

Rize Valisi Kemal Çeber, ilçe kaymakamları ve güvenlik birimleriyle Koronavirüs (Covit-19) salgınına karşı alınan tedbirlerini video konferans toplantısıyla değerlendirdi.

Vali Kemal Çeber, Vali Yardımcıları Abdullah Şen ile Ahmet Dalkıran eşliğinde 11 ilçe kaymakamı ile yaptığı video konferans toplantısına İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Dedebağı da katıldı. Video konferans toplantısında koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbir ve uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gençler denetlensin

Kaymakamlardan ve güvenlik birimlerinden 65 yaş üstü vatandaşlar ile 20 yaş altındaki gençlerin sokağa çıkmamaları konusundaki uygulamaların sıkı bir şekilde denetlenmesi talimatını veren Vali Çeber, bu kapsam dışındaki diğer vatandaşların da gerekmedikçe evde kalmalarını istedi ve “Hareketliliği ne kadar azaltırsak, bu salgını bertaraf etmemiz o kadar kolaylaşır” dedi.

Çay sezonu nedeniyle şehre dönüşlerde yoğunluk olacak

Rize’nin ana giriş noktaları Alipaşa, Fındıklı, İkizdere ve İyidere ilçelerinde oluşturulan ve İl Sağlık Müdürlüğüne bağlık sağlık ekiplerince takviye edilen kontrol noktalarında yapılan uygulamalarda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince maksimum hassasiyet göstermelerini istedi. Yaklaşan çay sezonu nedeniyle şehre dönüşlerde yoğunluk olabileceğini hatırlatarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini özellikle istedi.

Çalışanlara teşekkür etti

Vefa Destek Grupları'nın yaptıkları çalışmaları takip ettiğini belirten Vali Çeber, gruplarda gönüllü olarak hizmet veren kamu personeli, sağlık personelleri ve güvenlik personelleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine sundukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV