Uzun: Ziraat Odaları Kanunsuz Aidat Alıyor
15 Aralık 2019 Pazar

Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!

Uzun: Ziraat Odaları Kanunsuz Aidat Alıyor

24 Mayıs 2019 Cuma 12:08
Bu haber 549 kez okundu
Uzun: Ziraat Odaları Kanunsuz Aidat Alıyor
 

2019 yılı çay sezonu sıkıntılarla başladı. Bağımsız Denetçi Temel Ali Uzun, sıkıntıları görmezden gelen çay müstahsilinin üye olduğu sivil toplum kuruluşu olan Ziraat Odası’nın çay parasından zorla kesilen aidatların kanunsuz olduğunu söyledi.

Mali Müşavir ve Bağımsız denetçi Temel Ali Uzun, Ziraat odasının müstahsilin hakkını savunamadığı, korumadığı gibi, çay parasından zorla kesilen aidatların usulsüz, kanunsuz ve yasal süreç işletilmeden tahsil edildiğini belirterek aidat vermemek için bağlı olduğunuz fabrikalara dilekçe verin çağrısında bulundu.   

Uzun, Ziraat odası yönetimi, müstahsilden yıllık aidatların tahsili aşamasında 13.07.2016 tarih ve 29769 sayılı Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe uymadığı, yıllık aidat cetvellerini ilgili muhtarlara göndermediği, askı süresi içinde müstahsile duyurmadığını belirterek: “Bu yönetmeliğe uyulmadan yapılan aidat tahsili yasal değil. Üreticinin haklarını koruma adına süreçle ilgili yasal işlem başlatacağım. Ayrıca müstahsillerin bağlı olduğu çay fabrikalarına verecekleri dilekçe ile Ziraat odası ve diğer kişi ve kurumlardan kesinti yapılmamasının önüne geçilebilir. İlgili dilekçe örneğini aşağıda çay üreticileri ile paylaşıyorum. Bu dilekçeyi doldurarak çay sattıkları Çaykur fabrikasına başvuru yapsınlar. Bize katkısı olmayan Sivil Toplum Örgütlerine her yıl hakkımız olan parayı ödemek zorunda değiliz.” dedi.  

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                        
…………….……… Çay Fabrikası Müdürlüğüne

 

………….…. TC kimlik numarasıyla ……………… çay alım yerinin müstahsiliyim.

Fabrikanıza teslim ettiğim yaş çaylardan yargı kararı ve kendi rızam dışında

kesinti yapılmamasını arz ederim.    …/…/….


 

Adres:                                                                        İsim – İmza

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV