Tepe 'nin uyarılarına rağmen Rize de vaka sayıları artıyor !

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Tepe 'nin uyarılarına rağmen Rize de vaka sayıları artıyor !

Vaka sayısında Karadeniz de 1.sırada Rize var

24 Temmuz 2020 Cuma 11:33
Bu haber 3103 kez okundu
Tepe 'nin uyarılarına rağmen Rize de  vaka sayıları artıyor !

Rize il sağlık müdürü Dr. Mustafa Tepe, geçen hafta Rize'de vatandaşların alınan tedbirler karşısında yeterli duyarlılık göstermediğinden dolayı vaka sayısının 100'ü geçtiğini eğer tedbirlere uyulmasa bu sayının her geçen gün daha da artacağına dikkat çekmişti.

Vaka sayısı 300,’ü buldu

Müdür Tepe'nin bu açıklaması sonrası Rize de vaka sayılarında büyük artış yaşandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Rize'de vaka sayılarının 300'ü bulduğu vatandaşların ise tüm uyarılara rağmen tedbirlere uymadığı gözlendi. Rize'de Restoran, Cafe, Kahvehane, düğün törenleri gibi sosyal etkinliklerin olduğu alanlarda vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı, maske takmadığı dikkat çekti.

Karadeniz de Rize 1.sırada

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen Rize'de covid-19 vakalarında yaşanan artış sonrası Karadeniz illerinde en çok vakanın yaşandığı iller sıralamasında Rize ilinin birinci olduğu belirtildi.

Pandemi sürecinde en yoğun günlerde bile vaka sayısının bu derece artış göstermediği Rize’de son 3 günde 100 yeni vaka açıklanırken edinilen bilgilere göre Rize genelinde toplam vaka sayısının 300'e yaklaştığı öğrenildi.

Rize genelinde önceki gün 27 kişinin covid-19 testlerinin pozitif çıktığı özellikle Rize Merkez, Çayeli ve Kalkandere ilçelerindeki vaka artış hızının yüksek olduğu öğrenildi.

Rize'de vaka sayılarının her geçen gün arttığına dikkat çeken il sağlık müdürü Dr. Mustafa Tepe, tüm uyarılarına rağmen, yaş günü kutlamaları, düğün ve cenazeler, kafeterya ve pastaneler gibi organizasyon ve mekânlarda maske ve mesafe gibi kurular hiçe sayıldığını belirterek her geçen gün vaka sayılarının arttığına Rize de tehlikenin büyük olduğuna vurgu yaptı.

Vakalar korkutucu boyutta

Müdür Tepe; "son bir hafta içerisinde ilimiz ve ilçelerinde vaka artışları ciddi anlamda artmıştır. Vatandaşlarımızın uyarılarımızı dikkate almaması bu vakaların korkutucu boyutta seyrettiğini söylemek mümkün.

Uygulanan cezai işlemler rağmen vatandaşların sosyal mesafe, maske takma kurallarına uymadığını görüyoruz. Şuan için Kalkandere, Çayeli ilçelerimizde ne yazık ki aktif pozitif vaka sayımızın her geçen gün yenileri ekleniyor. Rize’de ciddi bir artış var.

Bir başkasının sağlığıyla oynama hakkımız yok

Vatandaşlarımızı uyarıyoruz, lütfen yetkililerin önerdiği tedbirler uysunlar. Uyarıları dikkate almadığımız durumlarda çok daha ciddi sorunlarla karşılaşacağımız gerçeğini hepimizin bilmesi gerekir. Hiç kimse tedbirlere aykırı davranarak başkalarının sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip değildir. Havaların ısınması sosyal mesafe ve maske kurallarına mutlaka uymalıyız son pişmanlık fayda etmez.

İvedilikle herkesi bilinçli bir şekilde maske takmaya, sırf zaman geçirmek, eğlenmek, muhabbet etmek için toplu tüm mekânlarda bulunmamaya, toplu taşıma araçlarına asla ama asla maskesiz binmemeye, her gördüğü kalabalık ortamdan bilinçli bir şekilde kaçınmaya kendi sağlıkları için özellikle davet ediyoruz"" şeklinde Rize halkını önerilen tedbirlere uymaya çağırdı.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV