24 Şubat 2019 Pazar

Bekaroğlu’ndan Soylu’ya: Allah belanı versin

SÜTLÜOĞLU KENDİSİNİ AKLAMAYA DEVAM ETTİ

13 Şubat 2018 Salı 00:03
Bu haber 762 kez okundu
SÜTLÜOĞLU KENDİSİNİ AKLAMAYA DEVAM ETTİ

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, hakkında 'kadın spor takımlarına destek vermenin günah' olduğunu söylediği yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Sütlüoğlu düzenlediği basın toplantısına Rize de görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerden yalnızca kendine uygun haber yapan muhabirlerle FETÖ ilişkileri ile gündeme gelen uydudan yayın yapan ÇAY TV ‘yi çağırdı.

Sütlüoğlu birçok gazeteciye akredite uyguladığı basın açıklamasında Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Çelik’i de çağırması dikkat çekti.  

ARKAMIZDAN MAALESEF DOLAPLAR ÇEVRİLİYOR

Çaykur Genel Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenleyen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, hakkında bir karalama kampanyası yapıldığını belirterek kendisi ve üzerinden kuruma zarar verilmeye çalışıldığını söyledi.

Sütlüoğlu "Maalesef bu kampanya Rize’den başlatıldı. Ahlaksızca ve seviyesizce buradan başlayan kampanya dalga dalga bütün Türkiye’ye yayıldı. Arkamızdan maalesef dolaplar çevriliyor. Yalan üzerine haberler bina ediliyor. Bir insanın önce ne yaptığına eserlerine bakacaksınız. Bir insan hakkında bir şey söyleyeceğiniz zaman bu bunu yapar mı yapmaz mı diye bir düşüneceksin. Hele hele gazeteci tabir edilen toplumu doğru bilgilendirmek gibi ahlaki mükellefiyeti olan kişilerin buna daha çok dikkat etmesi gerekir. Akşam bir yalan ortaya atıldı. Sabah yapanlar tarafından yalanlandı. ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’ diye atasözü var. Bunların yalanı akşamdan sabaha kadar devam etti. ‘Biz yalan söyledik. Böyle bir şey söylemedi' diye açıklama yaptılar" dedi.

'BU BİR KOMPLOYDU'

Sütlüoğlu "Mesleki sorumluluklarını hiçe sayan, haberin kaynağını araştırmadan, süreci takip etmeden, bu yalanı gündeme getiren, yargısız infazla kamuoyunu yanıltan, yanlış algı uyandıran sözde gazeteci ve habercileri kınıyor ve süreci yargıya taşıyacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sütlüoğlu "Bizden yardım talep ettiler. Bu kurum benim şahsi malım değil, 80 milyonun malıdır' dedim. Verdiğimiz reklamın mutlaka karşılığının olması lazım. Çünkü bu bir reklam parasıdır. Sizin takımınızın böyle bir özelliği var mı, yok mu? Bunu değerlendirmemiz gerekir demiştim. Bunu takımın başkanı son açıklamasında eksik olsa da söyledi.

Basın açıklaması ardından Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Çelik ve yönetim kurulu katkılarından dolayı Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu’na plaket takdim etti.

Sütlüoğlu’nun Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Çelik ‘i basın toplantısına neden çağırdığı ise böylelikle anlaşılmış oldu.

NABIZ ÇAĞRILSAYDI ŞUNLARI SORACAKTI

Nabız editörleri basın toplantısına çağrılmış olsaydı Sayın Sütlüoğlu’na şu soruları soracaktı.

Sayın Sütlüoğlu “Bugün canlı yayınla gerçekleştirdiğiniz basın toplantısına size muhalif olduğunu düşündüğünüz gazetecileri ve ya televizyoncuları neden çağırmadınız?

Basın toplantısını canlı yayınlayan ÇAY TV televizyonunun eski sahibi Cemal Külünkoğlu’n dan  dolayı FETÖ diye suçlandığını bilmiyor musunuz?

“Kurum 80 milyonundur nereye yardım yapacağız karşılığı mutlaka olmalıdır” dediniz peki FETÖ’nun Türkçe olimpiyatlarına binlerce lira yardım yaptınız karşılığını aldınız mı?

Size iftira attığını iddia ettiğiniz kulüp başkanı İdris Ocak iki kez iddiasının arkasında olduğunu açıklamasına rağmen sizden neden özür dilediğini merak etmediniz mi?

İdris Ocak bahsi geçen tarihte sizden kulüp adına yardım istediğinde yanında AKP li bilinen emekli öğretmen, gazeteci Orhan Yazıcılar var mıydı?

Orhan Yazıcılar o tarihte o konuşmanın yapıldığı toplantıda vardıysa siz İdris Ocak’ı yalanlamadan önce Sayın Yazıcılar’ın olaya tanık olduğunu neden açıklamadınız?

Orhan Yazıcılar o toplantıda tanıksa bugüne kadar hiçbir açıklama yapmaması sizce düşündürücü değil mi?

Yaşanan bu olay sonrası Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Ali Çelik ‘i ve bazı sivil toplum örgütlerini basın toplantısına neden çağırdınız?

FETÖ ilişkisi iddiaları olan bir TV’nin muhabiri sizleri aklamak için çok özel çabalar sergilemesinde ki amaç nedir?

Son olarak siz ve ya sizin adınıza her hangi birileri ve ya bir kurum yöneticisi iddianın sahibi İdris Ocak'ı arayıp "iddilarınızdan vaz geçin özür dileyin" dedi mi böyle bir duyum aldınız mı?

Rize nabız haber olarak Sayın İmdat Sütlüoğlu’na yönelttiğimiz bu sorulara Sütlüoğlu cevap vermesi durumunda aynen yayınlayacağımızı aktarmak isteriz.

 

 

 

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV