Şevki Yılmaz’a eski mahallesinden zehir zemberek suçlama... Ne istenirse veriliyor
10 Temmuz 2020 Cuma

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Şevki Yılmaz’a eski mahallesinden zehir zemberek suçlama... Ne istenirse veriliyor

05 Ağustos 2019 Pazartesi 15:01
Bu haber 780 kez okundu
Şevki Yılmaz’a eski mahallesinden zehir zemberek suçlama... Ne istenirse veriliyor
 Kocaeli Başiskle Belediyesi Saadet Partili meclis üyesi Kadir Öztonga, BugünKocaeli Gazetesi’nden Serkan Üldeş’e, Şevki Yılmaz ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Dinci Yeni Akit gazetesi yazarı, AKP'ye yakınlığıyla bilinen eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın, Kocaeli Başiskele ilçesinden açtığı okul için meclisten kat artışı aldığını ifade eden Öztonga, bu okulun bir ticarethane olarak kullandığını ileri sürdü. Öztonga ayrıca Refah Partisi eski milletvekili Yılmaz’ın AKP’li Başiskele Belediyesi’nden yaklaşık 49 yıllık bir mesire alanı kiraladığı ifade etti.  

“BİZ MUHALEFET OLARAK KAT ARTIŞINA ŞERH KOYDUK”

BugünKocaeli’den Serkan Üldeş’in haberine göre; Başiskle Belediyesi Saadet Partili meclis üyesi Kadir Öztonga, “Şevki Yılmaz’ın Yeniköyde yeni bir okul projesi var, gene mali ve iktisadi kalkınma vakfı adı altında kat artışı geldi, biz muhalefet olarak şerh koyduk iktidar ve ortağı evet dedi. Meclisten geçti yasal olarak hakkı var ama biz ona da şu yüzden şer koyduk. Vakıf adı altında bunları yapıyor kamu yararına diyor ama hayır bu adam özel okul işletiyor ve ücret olarak da diğer özel okullardan daha pahalı. Ticaret yapıyor kamu yararına bir şey yapmıyor bu adam. Biz kurum olarak bu adamla ilişkilere dikkat edelim bu adama bu vakıfa bizim yardım aktarmamız lazım” dedi. 

“FETÖ YAPILANMASINA BENZETİYORUM”

“Ben FETÖ yapılanması gibi bir yapılanmaya benzetiyorum. Ben daha önce bu FETÖ’ye ne isterlerse verdiniz şimdi bu adama ne isterse veriyorsunuz, hem siz hem büyükşehir her türlü desteği veriyorsunuz yarın sancısını siz çekebilirsiniz dedim. Çünkü itikat olarak sakat bir adam. Daha düne kadar Fethullah Gülen hocamız neden taşlanıyor onun mürekkebi şehitlerin kanından üstündür diyen biri. 3-5 sene önce kaseti geri sarsığımızda Erbakan’a çıkıp siz Ergenekonun dinci kanadı mısınız? diyen biri. Yani durduğu nokta hiçbir zaman doğru olmayan bir adam neye yeteneği neye bilgisi var da biz bunun vakıflarına öncelik tanıyalım destek olalım.

OĞLU MİLLETVEKİLİ DAMADI MÜSTEŞAR

“Şimdi çıksın desin ki ben şu şu hizmetleri yapıyorum kamu yararına ondan sonra diyelim ki burada gerçekten kamu yararı var, burada ticaret yok, insanlık için bir şey var ama bakıyorsun ticarette her türlü yürüyor. Çocuk milletvekili damat bilmem nerde müsteşar öbür damat bilmem nerde müdür. Aynı yapılanmayı görüyoruz burada biz burada kamu menfaati görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

“49 YILLIĞINA YER KİRALAMIŞ”

Kadir Öztonga, “Başiskele’de Şevki Yılmaz’a ait helikopter tepesi kendi vakfının da hemen arkasında yer alan çok güzel bir yer. 49 yıllığına kiraladı. Önce belediye dedi ki ‘Siz bir tesis yapın ben işleteyim’ dedi. Büyükşehir belediyesi sıcak bakmadı şimdi orada bir proje yapıyor mu yapmıyor mu bilmiyorum. Ufak bir inşaat var. Vakıf adı altında yapıyor muhtemelen belki de yatırımcı buldu onunla ortak yapıyor. Biz Başiskele Belediyesi’ne şu önergede bulunduk Şevki bey orada 49 yıllığına kiraladığı yeri Başiskele Belediyesi’ne devretsin. Başiskele’de insanların piknik yapacağı sosyalleşeceği çok güzel bir alan Başiskele halkına biz kullandıralım orayı bu da çok güzel bir hizmet olmuş olur” ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV