Sağlık müdürlüğünden,Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma çalışması

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Sağlık müdürlüğünden,Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma çalışması

Yeni tip korona virüs (COVID-19) fizyolojik problemler yaratmasının yanı sıra

06 Temmuz 2020 Pazartesi 20:08
Bu haber 3620 kez okundu
Sağlık müdürlüğünden,Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma çalışması
 

Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık personellerine yönelik “Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkmada grup çalışması” düzenlendi.

Kuzeytvnet-

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimince Rize Sağlık Kompleksi binasında hizmet veren gönüllü sağlık personellerine yönelik “Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma” konulu grup çalışması gerçekleştirildi.

Yeni tip korona virüs (COVID-19) fizyolojik problemler yaratmasının yanı sıra psikolojik ve davranışsal sorunlara da sebep oluyor.

Bu kapsamda Rize Sağlık Müdürlüğü ruh sağlığı birimimizde görevli Psikolog Güneş Sarımehmet tarafından Sağlık müdürlüğünde hizmet veren sağlık çalışanlarına yönelik  kaygılarımızı tanıma, kaygı yaşarken davranışlarımızı ve düşüncelerimizi farkına varma, kaygılarımızla bireysel ve grup içinde baş etme becerilerimiz   konularına değinildi.

Konuların interaktif şekilde ele alındığı “ Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkmada grup çalışması”  adlı eğitim; sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

İki grup şekilde ilk aşamada gerçekleştirilen eğitim pandemi sürecince gönüllü personeller üzerinden yapılacak grup çalışmaları ile devam edecek.

 

 

                                                                                  

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV