RTEÜ’den açıklama "Yasaklı Liste yok"
23 Ağustos 2019 Cuma

ÇAY-KUR PATRONU ALİM ADRES ŞAŞIRDI

RTEÜ’den açıklama "Yasaklı Liste yok"

05 Aralık 2018 Çarşamba 21:54
Bu haber 711 kez okundu
 RTEÜ’den açıklama
RTEÜ’den açıklama "Yasaklı Liste yok"
Geçtiğimiz aylarda Rize de bazı yerel  haber sitelerinde  yayınlanan aralarında Rize'li entellektüel imam olarak bilinen Recep Koyuncu'nun da ismin yeraldığı   RTEÜ’ne girişleri  yasaklandı şeklindeki haberlerleilgili RTEÜ’den açıklama geldi.
Üniversitelerin eğitim öğretim ve araştırma – geliştirmenin yanındaki en önemli görevlerinden biri de topluma hizmet uygulamalarıdır denilen RTEÜ açıklamasında şu görüşlere yer verildi.
Son günlerde bazı yerel site ve gazeteler ile sosyal medya hesaplarında “Kampüse girmesi yasaklı olan kişiler listesi” konulu gerçeği yansıtmayan haberler yer almıştır. Bu haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için Üniversitemiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti ortaya çıkmıştır.


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip bir yükseköğretim kurumudur. Üniversitemiz kampüsüne girmesi yasaklı olan kişiler listesi diye bir uygulama söz konusu değildir. Vatandaşlar ülkemizin her tarafındaki devlet Üniversitelerine hangi kurallar çerçevesinde girebiliyorsa, Üniversitemizin kampüslerine de isteyen herkes aynı kurallar çerçevesinde girebilmektedir. Zira Üniversitelerin eğitim öğretim ve araştırma – geliştirmenin yanındaki en önemli görevlerinden biri de topluma hizmet uygulamalarıdır. Biz bütün insanların Üniversitenin imkânlarından yararlanmasından ve ihtiyaç duyduğu konularda Üniversiteden destek almasından memnuniyet duymaktayız. Bu tür haberler gerçeği yansıtmadığı gibi iyi niyetten de uzak olup ilimizin ve ülkemizin önemli bir bilim yuvası olan Üniversitemiz hakkında kamuoyunda yanlış kanaatlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV