RTEÜ'DE ÇALIŞANLAR TORPİLLE ALINIYOR İDDİALARINA CEVAP
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

RTEÜ'DE ÇALIŞANLAR TORPİLLE ALINIYOR İDDİALARINA CEVAP

ÖZEL BİLGİLERİ VERMEK SAKINCALIDIR

23 Haziran 2020 Salı 10:19
Bu haber 2424 kez okundu
RTEÜ'DE ÇALIŞANLAR TORPİLLE ALINIYOR İDDİALARINA CEVAP

RTEÜ’de memur ve işçi alımlarında haksızlık iddialarına cevap geldi.

Kuzeytvnet-Özel Haber

RTEÜ ‘de çalışan memur ve işçilerin torpille alındığı çalışanların çoğunluğunun Trabzon, Ardeşen ve Güneysu ilçelerinden özellikle seçildiği şeklinde vatandaşların şikâyet ve ihbarlarda bulunması sonrası konunun muhatabı olan RTEÜ Rektörlüğüne sorduk.

Vatandaşların konuyla ilgili iddialarını RTEÜ Rektörlüğüne, Trabzon, Ardeşen ve Güneysu’ kurumda dan çalışan personel sayısının ne kadar olduğunu sorduk.

RTEÜ Rektörlüğü çalışan personel sayısının kaç olduğu sorusuna verdiği yazılı yanıt oldukça dikkat çekici.

Özel bilgileri paylaşamayız

RTEÜ Rektörlüğü cevap yazısında; “Öncelikle hukuki olarak, içeriğinde çalışana ait özel bilgilerin bulunduğu özlük dosyaları, içerdikleri bilgilerin kişisel bilgiler olması nedeniyle gizli dosyalardır. Bu nedenle belirttiğiniz il ve ilçelerden kaç personelimiz olduğu bilgisini sizinle paylaşamıyoruz.

Alımlar şeffaf bir şekilde gerçekleşmiştir

Son taşeron işçi alımını yaparken özellikle noter huzurunda adil ve şeffaf bir şekilde tamamen kura yöntemiyle alım yaptık. Normalde mülakat yöntemiyle işçi alımı yapma hakkımız varken herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına Türkiye’de ilk kez kurumumuzda gerçekleştirilen kura yöntemi ile işçi alımı gerçekleştiriyoruz.”

Çalışanlar 3 bölgeden

Birçok Rizeli vatandaş haber sitemize, RTEÜ Rektörü Trbazon’lu olduğu bu nedenle RTEÜ de çok sayıda çalışanın Trabzon ilinden alındığı, RTEÜ’nin Mütevelli Heyet Başkanının ise Nusret BAYRAKTAR’ın olduğu bu nedenle Ardeşen ilçesinden birçok ismin RTEÜ’de işe alındığı, Güneysu ilçesinden de az sayıda da olsa çalışanların olduğu bu durumun adil olmadığı,  Rize’nin birçok ilçesinden RTEÜ’de hiç bir çalışanın olmadığı işlerin torpille yürütüldüğü şeklinde iddialarda bulunmuşlardı.

RTEÜ sorumuzu kişisel bilgiler diye cevaplamadı

Yukarıda konu olan iddialarla ilgili RTEÜ den sadece çalışanların kaç kişi ve hangi il ve ilçeden oldukları bilgisini istemiştik ancak RTEÜ yetkilileri çalışanların sayısını “özel kimlik bilgileri “ istendiği şeklinde yorumlayarak RTEÜ de gerçek anlamda çalışanların sayısını yasal bir sakıncası olmamasına rağmen vermemeleri kamuoyunda RTEÜ de torpille alımlar gerçekleşiyor iddialarının tartışılmasının devam edeceği anlaşılıyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV