RTEÜ Rektörü Karamandan tartışma yaratan paylaşım!

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

RTEÜ Rektörü Karamandan tartışma yaratan paylaşım!

Rektör Topçu'ya ne hediye etti

08 Temmuz 2020 Çarşamba 17:42
Bu haber 3768 kez okundu
RTEÜ Rektörü Karamandan tartışma yaratan paylaşım!
RTEÜ Rektörü Prof.Dr.Hüseyin karaman Rektörlükte bakın kimleri ağırlamış ve ağırladığı kişiye ne hediye etmiş?

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet-

Son aylarda RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman'la ilgili FETÖ ile irtibatlı olup olmadığı konusunun araştırılması ile ilgili yerel medyada çeşitli haberler yer almış Rektör Karaman'ın cevaplamasının istendiği çeşitli sorular kendisine yönetilmişti.

Bugüne kadar kendisiyle ilgili sorulanlara cevap vermeyen RTEÜ Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Karaman , AKP yakınlığıyla bilinen ve bir dönem yerel medyada yer yer haber ve köşe yazarlığı yapan  bir ismi RTEÜ rektörlüğünde ağırlayan Karaman ,adeta bir tören düzenler gibi kendisinin yazdığı ve diyanet işleri başkanlığüı yayınlarından olduğunu iddia ettiği  NurettinTopçu'nun kitabını, konuğuna hediye ettiği o anların fotoğrafınıda sosyla medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi.

Benim FETÖ ile hiç bir ilişkim yoktur
 
Bugüne kadar FETÖ ile ilşikleri konusunda kendisine yönelik hiç bir soruyu cevaplamayan Rektör Karaman'ın hediye ettiği Nurettin topçu ya ait kitabı ise oldukça dikkat çekti.

RTEÜ Rektörü Hüseyin KARAMAN  2 yıl önce Rektörlük te düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Rize nabız muhabirleri kendisine ,"sizin FETÖ ile ilşkileriniz olduğu söyleniyor bu doğrumu" sorusuna  Rektör Karaman; " ben hayatımın hiç bir döneminde FETÖ ile hiç bir ilşkim olmamıştır.Ancak, geçmişte FETÖ cu bilinen bazı kişilerle merhaba dediğimiz olmuş olabilir" diyerek FETÖ ile uzak yakın ve hiç bir kurumuyla ilşki ve yakınlık içerisinde olmadığını açıklamıştı.

Rektörün bu açıklamalarından 1 yıl sonra Rize de bir basın toplantısı düzenleyen bir siyasi parti il başkanı sivil bir toplum örgütü Rektör Karaman'ın FETÖ ilişkilerinin sorgulanması için Cimer'e dilekçe yazdıklarını  açıklamıştı.

FETÖ ile uzak yakın ilşkim yok diyen Rektör Hüseyin Karaman'ın ,ağırladığı kişiye hediye ettiği ,diyanet işleri başkanlığı yayınları dediği , Nurettin Topçu'yu anlatan bir kitabi hediye etmesi ise merak konusu oldu.

Şimdi sayın Rektör Hüseyın Karaman'a soruyoruz:

Bu ziyarette dikkatimi çeken şey, rektörün hediye ettiği kitabının diyanet işleri başkanlığınca basılmış olduğunu vurgulaması.
Bu vesileyle biz de o doğrultuda sorduğumuz bir soruyu tekrarlamış olalım;
Bu kitabınız daha önce fetö yayın evinden basılıp, piyasaya verildi mi?
Eğer bu yayınevinde basıldığı ve piyasaya verildiği doğru ise, bu yayınevi kendinden olmayanların kitaplarını basmazken nasıl oldu da sizin kitabınızı bastı?
Bütün bu soruların cevabını merakla bekliyoruz...    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV