Rize’ye virüs İstanbul’dan geldi
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize’ye virüs İstanbul’dan geldi

Hiç kimsenin sorumsuzluk yapıp, başkasının hayatını riske atmaya hakkı yoktur.

03 Nisan 2020 Cuma 12:47
Bu haber 671 kez okundu
Rize’ye virüs İstanbul’dan geldi
Rize’ye virüs İstanbul’dan geldi

Hiç kimsenin sorumsuzluk yapıp, başkasının hayatını riske atmaya hakkı yoktur.

Gençağa KARAFAZLI.

Rize

Rize il sağlık müdürü Mustafa TEPE İstanbul’dan Rize ye 2020 yılı yaş çay kampanyası için gelecek olan Rize’li hemşerilerini uyardı.;” Lütfen yolculuğunuzu makul bir süre erteleyin”

Rize’ye vakalar İstanbul’dan taşındı

İlimiz İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerden ve il dışından gelen hemşerilerimize yönelik 14 günlük ev izolasyonunu ilk uygulayan il olmasına rağmen ne yazık ki bu göç sebebiyle en çok vaka taşınan illerden biri olmuştur. Ancak bu uygulama sayesinde bu olumsuzluğun önüne ciddi anlamda geçilebilmiştir.

Rize’ye gelmeyin

Havaların ısınması, çay sezonunun yaklaşması, büyükşehirlerde vaka artışı, okulların tatili vb. sebeplerle özellikle özel araçlarla gelen vatandaşlarımızın sayısı giderek artmaktadır. Bu durum önlemlerin daha sıkı vurgulanması gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Kıymetli hemşirelerimize tekrar çağrımız bu memleket sizin. Evleriniz, akrabalarınız var. Bunu anlıyoruz.  Çay zamanı geldi vs. özlem içerisindesiniz, gelmek istiyorsunuz. Lütfen yolculuğunuzu makul bir süre erteleyin.

İl dışından gelenler 14 gün kesinlikle dışarıya çıkamazlar

İlimize bu zamana kadar dışarıdan gelmiş olan vatandaşlarımız geldikleri gün itibariyle 14 gün boyunca sadece kendileri değil, eğer misafir olarak geldikleri ev halkı varsa onlar da 14 gün boyunca kesinlikle dışarıya çıkamazlar. Aileden herhangi bir hastalık bulgusu ortaya çıkarsa başkasına bulaşma riski oluşmadan sağlık ekiplerince kontrolü yapılmaktadır. Sağlık tesislerine ulaşması sağlanılmaktadır. Başkasıyla temas edemezler. İhtiyaçları karşılanması noktasında her türlü önlem zaten alınmıştır. Muhtarlar, kaymakamlıklar, sağlık, emniyet vb. tüm birimler bu konuda seferberdir. Bu vatandaşlarımıza komşu, eş, dost olan vatandaşlarımız bu süre zarfında onları ziyarete ve hoş gel dine kesinlikle gitmesinler. Zaten onlar da asla ziyaretçi kabul etmemelidirler.

Bazı köy ve mahallelerde kurallar deliniyor

Tüm uyarılara rağmen bazı mahalle ve köylerde halen bu kuralların delindiğini, bazı vatandaşlarımızın halen sokağa çıktıkları, eşe ve dosta uğradıkları, muhtarları ve çevre halkının uyarılarını hiçe saydıkları ne yazık ki görülmektedir. Bu sorumsuzluğu gösteren vatandaşlarımızın derhal 155,156 numaraları kolluk kuvvetlerine ivedikle bildirilmeleri gerekmektedir. Hiç kimsenin sorumsuzluk yapıp, başkasının hayatını riske atmaya hakkı yoktur. Bu şekilde davrananlar hakkında idari ceza işlemleri uygulanmaktadır.

Tüm vatandaşlarımızı konulan her kurala kendi, sevdiklerinin ve toplumun sağlıkları için mutlak riayet etmeye çağırıyoruz. Şu bilinmelidir ki bu süreçte tüm sağlıkçılarımız cansiperane gayret içerisindeler. Bu mücadele de ancak sizler yardımcı olduğunuz sürece başarılı olabiliriz. Unutulmamalıdır ki bir vatandaşımızın hayatı tüm herkesin keyfinden çok daha önemlidir. Uyarılarında bulundu

 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV