Rize'ye karavan parkı yapılması çağrısı
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Rize'ye karavan parkı yapılması çağrısı

Emlakçı Halil'den, karavan parkı çağrısı

16 Mayıs 2020 Cumartesi 22:49
Bu haber 736 kez okundu
Rize'ye karavan parkı yapılması çağrısı

Emlakçı Halil'den rize belediyesine çağrı; "Rize'de karavan parkı istiyoruz"

Gençağa KARAFAZLI-kuzeytvnet..

Tün dünya ülkelerinde her geçen gün karavan turizmine yönelik ilgi artıyor.

Özellikle Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan karavan turizmi son yıllarda Türkiye'de hızla artmaya başladı.Turizm ağırlıklı hizmet sektörlerinin olduğu bölgelerde beldiyeler karavan turizmi için parklar oluşturmaya başladı.

Rize de emlakçılık yapan Halil Sahilelmak adlı vatandaş özel sosyla medya sayfasından paylaştığı karavan parkı fotoğrafının altında,

"Rizede karavan parkı istiyoruz.. belediyemiz bunu dikkate alması gerekiyor.. turizim açısından önem taşiyor.karavancılar rizede bundan dolayi konaklamiyor..hem turizme katki.. hemde karavan kültürünü rizede tanitmak .Lütfen bu talebizimizi paylaşalım ytkililer duysun" çağrısında bulundu.

Bir çok vatandaş sosyal medya hesabından karavan parki fotoğrafını paylaşarak Rize'de karavanların konaklayacağı bir parkın Belediye tarafından yapılmasını istediler.

Yapılan paylaşımın  çok önemli olduğu özellikle yaz aylarında bölgede karavanıyla gelen ancak konaklayacağı yer olmadığı için başka alanlara gitmek ve konaklamak zorunda kalan çok sayıda karavan turiztin olduğu bir gerçek.

Rize Belediyesinin böylesine anlamlı bir projeyi hayata geçirmesi bölge turizmi açısından çok büyük bir potansiyelin sağlanmış olacağı anlaşılıyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV